Panorāma

Intervija ar Vandu Doviborovu

Panorāma

Investīciju pieplūdei arvien jūtamāki šķēršļi

Uz ledus atrasties aizliegts!

Vēl nedrošais ledus nekavē bļitkotājus nodoties savam hobijam

Lai arī vairākas dienas valda diezgan pamatīgs sals, kas uz Rīgas teritorijā esošajām ūdenstilpēm izveidojis ledus kārtu, kāpt uz tā pagaidām aizliegts. Garajās brīvdienās sarosījušies zemledus makšķernieki, kas aizliegumu neievēro. Par viņu drošību pastāvīgi gādā pašvaldības policija.

Ledainā hobija cienītājus šobrīd tikai aicina pamest izurbtos āliņģus un pagaidīt vēl pāris dienas, kad, iespējams, aizliegums tiks atcelts.  

Rīgas centrā iecienītās bļitkotāju vietas ap un pie Daugavas tiltiem svētdien bija tukšas. Vietām dežurē pašvaldības policijas ekipāžas, vietām, iespējams, lielais putenis mazina vēlmi nodoties hobijam, par kuru joko - ja uz ūdens parādās bļitkotāji, tad pēc trīs dienām būs ledus.

Prāvāks pulciņš ar tiem sastopams uz Ķīšezera blakus Jaunciema gatvei. Pašvaldības policija ierodas 15 minūšu laikā: klāt ir gan parastā ekipāža, gan kārtībnieki - glābēji.

Bļitkotāji, krastā pamanījuši bākugunis, steidz pamest notikuma vietu. Tos, kas pārkāpj aizliegumu, tikai brīdina, taču pieraksta datus un pēc vairākiem brīdinājumiem jau var draudēt administratīvs sods.

"Par cīņu ar vējdzirnavām var teikt tā - vienreiz cilvēkus nodzenam, pēc stundas braucam atpakaļ, un viņi atkal ir klāt," atzīst Rīgas pašvaldības policists Raitis Kazaks.

Rūpes par drošību nav pārspīlētas.

Jau ziņots, ka vēl sestdien divi cilvēki Rīgā ielūzuši ledū. Neilgi pirms jaunā gada vienam bļitkotājam laukos hobijs maksāja dzīvību.

Iepriekšējos gados atļauja iet uz ledus dota, kad tā biezums sasniedza 15 centimetrus. Tiesa, upēs, kur ir stipra straume, aizliegums var saglabāties visu gadu.

Pašvaldības policija iesaka vēl dažas dienas paciesties, un tad jau Rīgas ūdenstilpēs netrūks legālu vietu zemledus makšķerēšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti