Vējupes piesārņojumā vainojama krāsviela ar svina saturu

Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālā vides pārvalde (Lielrīgas RVP) 23.februārī, no Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskajā institūta „BIOR” saņēmusi Ādažu Vējupes piesārņojuma analīžu rezultātus, vēsta VVD pārstāve Jūlija Ņikitina. Situācija Vējupē tiek kontrolēta un nav uzskatāma par kritisku.

''BIOR'' analīžu rezultāti uzrāda, ka upē nonākusi uz polimēra bāzes veidota krāsviela, kas satur azokrāsvielas funkcionālās grupas un svinu.

Analīžu rezultāti no upes ūdens paraugiem, kas ņemti vietās ar augstu rozā krāsas koncentrāciju, vairāk nekā 10 reizes pārsniedz virszemes ūdeņos pieļaujamo svina koncentrāciju.

VVD norāda, ka ”BIOR” veiktās Vējupes ūdens analīzes neatspoguļo kopējo Vējupes ūdens kvalitāti. Lai identificētu piesārņojuma ķīmisko sastāvu, paraugi tika ņemti vietās ar augstu piesārņojuma koncentrāciju, uz ko norādīja koši rozā krāsa. Tādējādi analīzēm tika ņemti iespējami neatšķaidītāki analīžu materiāli.

Ūdens paraugi, kas ņemti vietās ar mazāku piesārņojuma koncentrāciju, uzrāda Vējupes ūdens atbilstību virszemes ūdens kvalitātes normatīviem. Tādējādi secināts, ka piesārņojums koncentrējies vietās, kurās ūdens iekrāsojies koši rozā. Minētos ūdens paraugus analizējis VSIA „Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” (LVĢMC). 

VVD Lielrīgas RVP vērsies pie Ādažu novada domes un Veselības inspekcijas, aicinot atbildīgās organizācijas izvērtēt Vējupes ietekmi uz sabiedrības veselību un drošību, kā arī ūdens izmantošanu. Tāpat vides dienests aicinājis nodrošināt atbildīgo institūciju savstarpējo sadarbību, risinot upes piesārņojuma problēmu.

Iepriekš ziņots, ka 2016.gada 8.februārī, VVD Lielrīgas RVP saņēma satrauktu Ādažu novada iedzīvotāju sūdzības par rozā ūdeni Vējupē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt