Vējonis valdības veidošanas laikā plāno doties atvaļinājumā

Valsts prezidentam Raimondam Vējonim tikšanās ar Kariņu paredzēta pirmdien pulksten 11.00. Pēc tās viņš varētu lemt par politiķa izvirzīšanu premjera amatam. Tomēr laika pārdomām nebūs daudz, jo jau nākampiektdien prezidents dosies atvaļinājumā līdz 20. janvārim.

Latvijas Radio zināms, ka prezidents bija iecerējis doties atvaļinājumā jau no nākamās nedēļas sākuma, proti, no pirmdienas. Tomēr ieilgušās valdības veidošanas sarunas lika pārcelt atvaļinājuma sākumu.

Kā Latvijas Radio neoficiāli zināms, Vējonis plāno doties uz Kubu. Tomēr Valsts Prezidenta kancelejā Latvijas Radio šo informāciju atteicās komentēt. Prezidenta preses sekretāre Kristīne Kļaveniece atbildēja, ka nezina, uz kurieni prezidents dosies atvaļinājumā.

KONTEKSTS:

Valsts prezidents Raimonds Vējonis piektdien, 4.janvārī, vēl nenominēja jaunu premjera amata kandidātu. Iespējams, gala lēmums atlikts uz nākamo pirmdienu, 7. janvāri, kad prezidentam plānota tikšanās ar "Jaunās Vienotības" politiķi Krišjāni Kariņu. Tikmēr Kariņš, kurš varētu tikt nominēts premjera amatam, vēlas divās nedēļās vienoties par topošo valdību un tās uzdevumiem.

Lai arī kopš Saeimas vēlēšanām pagājuši trīs mēneši, parlamentā iekļuvušajām partijām nav izdevies izveidot valdību. Valdību mēģināja izveidot Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līderis Jānis Bordāns, viens no "KPV LV" līderiem Aldis Gobzems, taču šie mēģinājumi cieta neveiksmi. Iniciatīvu valdības veidošanā uzņēmās parlamentā mazāk pārstāvētā politiskā spēka "Jaunā Vienotība" politiķis Kariņš.

Viņš paziņoja, ka nevēlas, lai viņa vadītajā valdībā strādātu Gobzems, kura kandidatūru "KPV LV" virzīja iekšlietu ministra amatam. Kariņš aicināja "KPV LV" nomainīt savu kandidātu iekšlietu ministra amatam, taču "KPV LV" iepriekš paziņoja, ka to nedarīs. Valdības veidošanas sarunas iestrēga līdz brīdim, kad pērn pēdējā darba dienā četri politiskie spēki – "Jaunā Vienotība", JKP, "Attīstībai/Par!" un NA – vienojās par veidojamās valdības kodolu. Šīm četrām partijām Saeimā ir 50 balsis, un kodolam aicināta pievienoties arī "KPV LV", lai taptu piecu partiju koalīcija ar vairāk nekā 60 balsīm Saeimā.

Ceturtdien, 3. janvārī, Gobzems paziņoja, ka atteicies no iekšlietu ministra amata topošajā valdībā. Savukārt "KPV LV" nolēma turpināt sarunas par valdības veidošanu, izvirzot piecas prasības. Pēc to uzklausīšanas valdības veidotāju partijas prasības neuzskata par šķērsli valdības izveidei.

 

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti