Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Priekuļu vidusskolā viesojās prezidents

Vējonis Priekuļu skolēniem stāsta par viltus ziņu atpazīšanu

Akcijas “Iedvesmo mācīties” ietvaros otrdien, 20. februārī, Priekuļu vidusskolā viesojās Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš 9. klases skolēniem sociālo zinību stundā stāstīja, kā atpazīt viltus ziņas no patiesām.

Akcijas “Iedvesmo mācīties” ietvaros otrdien, 20. februārī, Priekuļu vidusskolā viesojās Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš 9. klases skolēniem sociālo zinību stundā stāstīja, kā atpazīt viltus ziņas no patiesām.

Mācību stundu prezidents vadīja kopā ar “Iespējamās misijas” skolotāju Mareku Dambīti. Pēc aizvadītās stundas prezidents atzina - ir būtiski skolās piesaistīt jaunus pedagogus, kas skolēnus spētu iedvesmot ik dienu.      

Dambītis Priekuļu vidusskolā strādā kopš 1. septembra, un otrdien vadīt mācību stundu kopā ar Valsts prezidentu viņam bija ļoti liels gods. Lai sagatavotos šai nodarbībai, jaunais pedagogs vairākkārt devies arī uz prezidenta pili.

“Sākumā mēs devāmies par skolu runāt, par to, kādas ir klases, par izglītības sistēmu nedaudz. Tad viņi mani aicināja otrreiz uz prezidenta pili, lai mēs varētu pārrunāt struktūru stundai un saturu, ko viņi ir ielikuši,” atklāja Dambītis.

Pēc aizvadītās mācību stundas prezidents Vējonis atzina, ir būtiski izglītības sistēmu veidot tā, lai skolās vēlētos strādāt jauni speciālisti, kas spēj skolēnus iedvesmot. Kustība “Iespējamā misija” ir viens no veidiem, kā to veicināt.

Priekuļu vidusskolas 9. klases audzēkņi atzīst - stundas pie skolotāja Mareka Dambīša ikreiz ir aizraujošas, kaut vai tāpēc, ka skolotājs mācību procesā aktīvi izmanto modernās tehnoloģijas.

“Mēs arī daudz informāciju varam meklēt telefonā un datorā, tas ir ļoti mūsdienīgi,” atzina Priekuļu vidusskolas 9. klases audzēkne Nora Laurīte.

Tikmēr Priekuļu vidusskolā atzīst, ka piesaistīt jaunos speciālistus nav viegli, jo darbs skolā no pedagoga mūsdienās prasa ļoti lielu atbildību.

“Skolotājs bieži paliek kā pēdējā barjera ģimenes jautājumu risināšanā, gan sociālo jautājumu risināšanā, un tas paņem ļoti daudz spēka,” sacīja Priekuļu vidusskolas direktora pienākumu izpildītāja Baiba Karlsberga.

“Pedagoga rokās ir ielikta milzīga atbildība un vecāki arī gaida, ka pedagogs būs tas, kurš ievirzīs, un vecāki pat nevēlas iesaistīties no savas puses,” sacīja Dambītis.  

“Iespējamās misijas” skolotājs Marekes Dambītis ir apņēmības pilns arī pēc programmas absolvēšanas turpināt darbu Priekuļu vidusskolā.  

             

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt