Vējonis prezidentūras laikā apmierinājis 3% no notiesāto apžēlošanas lūgumiem

Valsts prezidents Raimonds Vējonis amatā atrodoties četrus gadus, šajā laikā apžēlojis 22 notiesātās personas.

Kopumā Vējoņa prezidentūras laikā saņemti 697 apžēlošanas lūgumi. Tas nozīmē, ka prezidents savu pilnvaru termiņa laikā apmierinājis 3,16% no visiem apžēlošanas lūgumiem, ko saņēmis no notiesātām personām.

Prezidenta apžēlošanas dienesta vadītāja Irina PūrīteKristaps Feldmanis

Prezidenta apžēlošanas dienesta vadītāja Irina Pūrīte stāsta par apžēlošanas procedūru: “Apžēlošanas lūgumu var rakstīt, ja persona ir izdarījusi noziedzīgu nodarījumu. Tas nozīmē, ka par administratīviem pārkāpumiem apžēlošana netiek piemērota. Apžēlošanas likums nosaka, ka, ja ir piespriesta brīvības atņemšana par smagu noziedzīgu nodarījumu, tad jābūt izciestai pusei. Savukārt, ja ir par sevišķi smagu, tad divas trešdaļas no piespriestā soda. Ja mūža ieslodzījums, tad jāizcieš 20 gadi.”

Lielākoties apžēlošanas lūgumus raksta ieslodzītie, kuri notiesāti par noziedzīgiem nodarījumiem par personas dzīvību un veselību, kā arī par nelegālām darbībām ar atkarības vielām un narkotiskām vielām, psihotropām. Tāpat lūdz apžēlot tie, kuri notiesāti par noziegumiem pret īpašumu un par transportlīdzekļa vadīšanu apreibinošo vielu ietekmē vai bez vadītāja tiesībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti