Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Gruzijas prezidentes Salomes Zurabišvili oficiālā vizīte. Sagaidīšana pie Rīgas pils

Vējonis pēc tikšanās ar Gruzijas prezidenti: Latvija pilnībā atbalsta Gruzijas iestāšanos NATO

Latvijā oficiālā vizītē līdz 16. maijam viesojas Gruzijas prezidente Salome Zurabišvili. Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzsvēra, ka Latvija pilnībā atbalsta Gruzijas centienus iestāties NATO, uzteica Gruzijas reformas un slavēja ciešo draudzību starp abām valstīm.

Valsts prezidenta kancelejā informēja, ka tikšanās laikā abi valstu līderi pārrunāja sadarbību ekonomikā, tirdzniecībā, izglītībā, kultūrā un tūrismā. "Ar gandarījumu atzīmējām nemainīgo pieauguma tendenci mūsu ekonomiskai sadarbībai, jo īpaši tūrismā," stāstīja Vējonis.

Nozīmīga sarunas daļa bija veltīta ārpolitikai un drošības jautājumiem. "Ir pagājuši vairāk nekā desmit gadi kopš Krievijas agresijas pret Gruziju. Latvija vienmēr ir nosodījusi un nosoda Krievijas rīcību Gruzijā, nosoda Gruzijas Abhāzijas un Dienvidosetijas reģionu okupāciju. Mēs vienmēr esam atbalstījuši un atbalstīsim Gruzijas teritoriālo integritāti un suverenitāti dažādās starptautiskajās organizācijās," uzsvēra Vējonis.

Viņš norādīja, ka Latvija augstu vērtē Gruzijas ieguldījumu starptautiskajā drošībā, gan piedaloties NATO, gan ES vadītajās operācijās. "Ievērojamais progress reformās apstiprina Gruzijas apņēmību un nenogurstošos centienus kļūt par NATO dalībvalsti nākotnē.

Mēs pilnībā atbalstām Gruzijas centienus kļūt par NATO dalībvalsti, un tāpēc ir svarīgi turpināt NATO atvērto durvju politiku šajā jautājumā.

Līdzīgi tas ir arī ES. Latvija vienmēr ir atbalstījusi un arī turpmāk atbalstīs šos Gruzijas centienus, lai tā varētu sasniegt šos mērķus un esmu pārliecināts, ka tas arī notiks," stāstīja Valsts prezidents.

Tikšanās laikā pārrunāta arī Gruzijas ciešāka sadarbību ar ES, īpaši pēc daudzajiem būtiskiem lēmumiem un būtiskām vienošanām, piemēram, par bezvīzu režīma ieviešanu starp ES un Gruziju. Vējonis norādīja, ka šie lēmumi ir ļoti svarīgi, lai turpinātu veicināt Gruzijas sarunas ar ES par iespējām panākt arvien ciešāku sadarbību, un kādu dienu kļūstot par tās dalībvalsti. 

Valsts prezidents atzina, ka Gruzija ir sekmīgi īstenojusi un turpina īstenot dažādas reformas, tomēr darbs ir jāturpina, jo reformas nav tikai un vienīgi prasība, lai varētu turpināt sarunas par iestāšanos kādā starptautiskā organizācijā. "Reformas ir nepieciešamas ikvienai sabiedrībai, jo  tās ir vērstas uz situācijas uzlabošanos jebkurā jomā. Un Gruzija to aktīvi dara un, esmu pārliecināts, turpinās darīt," sacīja Vējonis.

Viņš piebilda, ka, ciemojoties Gruzijā, neraugoties uz visām grūtībām, neraugoties uz to, ka divi Gruzijas reģioni ir okupēti, Gruzijas tauta stingri un nelokāmi iestājas par demokrātiju, tiesiskumu un eiroatlantiskās saišu stiprināšanu. "Es gribu novēlēt sasniegt izvirzītos mērķus, lai tuvākajā nākotnē mūsu valstis kļūtu par partneriem un dalībvalstīm vienās un tajās pašās organizācijās un savienībās," pasakoties par prezidentes vizīti Latvijā, teica Vējonis.

Trešdien, 15. maijā, Rīgas pilī norisinās Gruzijas prezidentes Zurabišvili tikšanās ar Vējoni, abu valstu delegāciju sarunas un prezidentu paziņojums presei, kā arī svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa.

Vizītes turpinājumā Gruzijas prezidente Salome Zurabišvili tiekas ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci (Nacionālā apvienība) un Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu ("Jaunā Vienotība"). Zurabišvili plānots arī Okupācijas muzeja apmeklējums. Dienas noslēgumā notiks Valsts prezidenta rīkotās oficiālās vakariņas par godu Gruzijas prezidentei.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti