Panorāma

Panorāma

Panorāma

Igauņi vervē Latvijas ārstus

R. Vējonis: Rimšēvičam būtu jāatkāpjas

Vējonis par Rimšēviča lietu: Uzticos KNAB, izmeklēšanai jābūt ātrai

Valsts prezidents Raimonds Vējonis neizslēdz, ka pēdējo dienu notikumos finanšu sektorā un arī saistībā ar Latvijas Bankas prezidenta aizturēšanu pastāv informatīva uzbrukuma iespējamība, bet viņš uzticas tiesībsargiem, bet uzskata, ka izmeklēšanai jābūt ātrai.

Vējonis atturas vērtēt politiķu atbildību par notiekošo finanšu sektorā, bet uzskata, ka Latvijas Bankas prezidentam Rimšēvičam, kuram kā drošības līdzeklis piemērots aizliegums pildīt bankas prezidenta pienākumus, būtu jāatkāpjas.

Prezidents intervijā LTV sacīja, ka publiskajā telpā ir daudz dažādas, brīžiem pretrunīgas informācijas, tāpēc ir jāsaglabā vēss prāts un jāļauj tiesībsargājošajiem iestādēm turpināt izmeklēšanu.

Vējonis arī uzsvēra, ka viņš kā prezidents uzticas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB), kuram pēc izmeklēšanas būs jānāk ar paziņojumu, kādi ir patiesi fakti.

Izmeklēšanai jābūt profesionālai, un tai jābūt pēc iespējas ātrai, norādīja Vējonis.

Viņš uzsvēra, ka tic, ka KNAB spējīgs veikt šo darbu un viņš uzticas jaunajam KNAB vadītājam Jēkabam Straumem,

Savukārt Latvijas reputācijas dēļ finanšu tirgos pareizākais lēmums Rimšēvičam tomēr būtu atkāpties no amata, pauda Vējonis.

KONTEKSTS:

Aizsardzības ministrija otrdien vērsa uzmanību, ka saistībā ar pēdējo dienu notikumiem banku sektorā un ar Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča aizturēšanu, ir augsta varbūtība, ka tiek īstenota no ārienes organizēta plaša mēroga informācijas operācija.

Ziņas par Rimšēviča saikni ar Krieviju, kas izskanējušas starptautiskajos medijos, pārbaudīs Satversmes aizsardzības birojs (SAB).  

Rimšēvičs tiek turēts aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā - ne mazāk kā 100 000 eiro organizētā grupā. Zināms, ka šajā lietā KNAB aizturēja uzņēmēju Martinsonu. Lietā nefigurē neviena no Latvijā pašlaik strādājošajām kredītiestādēm. Iespējams, lieta saistīta ar «Trasta komercbankas» likvidēšanu.

Rimšēvičs pēc aizturēšanas termiņa beigām pirmdienas, 19. februāra, vakarā atbrīvots no īslaicīgās aizturēšanas izolatora pret 100 000 eiro drošības naudu. Viņam arī noteikts amata pienākumu pildīšanas aizliegums un liegums izbraukt no valsts.

Otrdien Rimšēvičs medijiem paziņoja, ka viņam ir izteikti skaidri "nogalināšanas, nošaušanas draudi”, par ko ir ziņots drošības iestādēm.   Rimšēvičs uzskata, ka viņš ir kļuvis par dažu komercbanku koordinēta uzbrukuma mērķi.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti