Vējonis: Nožēlojami, ja valdība nevar atrast naudu preses piegāžu kompensācijām

Eksprezidents Raimonds Vējonis par nožēlojamu sauc to, ka valdība nevar atrast naudu kompensācijai Latvijas Pastam drukātās preses piegādei.

Šajos mēnešos Vējonis, kā solījis, atstājot amatu, atpūšas.  Viņam esot iespēja daudz vairāk laika pavadīt kopā ar ģimeni. Vējonis arī atzina, ka seko šī brīža aktualitātēm valstī. Tomēr gan politikā, gan ekonomikā varot just atvaļinājumu laiku.

Vējonis gan uzskata, ka šobrīd nebija piemērotākais brīdis valdībai doties atvaļinājumā.

Vējonis: Nožēlojami, ja valdība nevar atrast naudu preses piegāžu kompensācijāmAnnija Petrova

“Tas, ka atpūsties vajag, droši vien tas ir pareizi. Kaut gan es pats dzīvē nekad neesmu bijis tādā īstā atvaļinājumā līdz šim. Tā ka šī man ir pirmā reize, kad es esmu atvaļinājumā tādā. Bet, manuprāt, protams, varbūt šis ir pārejas periods un varbūt cilvēki pieradīs, bet, manuprāt, valstī ir ļoti daudz svarīgu jautājumu, kur ir nepieciešami valdības lēmumi, dažādi lēmumi. Un varbūt nesanāk tagad tas pateicīgākais laiks, lai ieviestu šo tradīciju, ka valdība dodas atvaļinājumā,” sprieda Vējonis.

“Kaut vai par drukātajiem medijiem, tas lēmums ir jāpieņem. Tas, manuprāt, ir nožēlojami, ja valdība nevar atrast, ja nemaldos, no trim līdz sešiem miljoniem, šo kompensāciju, lai samaksātu, lai tiešām cilvēki laukos varētu dabūt drukātos medijus. Jo laukos diemžēl cilvēkiem ne visur ir interneta iespējas, un jāņem vērā, ka laukos bieži vien ir arī gados vecāki cilvēki, kuri internetu neizmanto un labprātāk lasa drukāto presi,” norādīja Vējonis.

KONTEKSTS:

Lai kompensētu zaudējumus par preses izdevumu piegādi Latvijas Pastam, nākamgad kopumā nepieciešami vismaz 5,8 miljoni eiro. Satiksmes ministrija izskata vairākus risinājumus, tostarp iespēju izmantot elektrovilcienu iepirkumam paredzētos līdzekļus, un risinājumu sola augusta vidū,

Laikrakstu lasītāju skaits sarūk, bet transporta izmaksas pieaug. Tādēļ drukātās preses nogādāšana līdz abonentiem uzņēmumam “Latvijas pasts” ar katru gadu rada arvien lielākus zaudējumus, kuri tiek kompensēti no valsts budžeta. Pašlaik abonētās preses piegādei Satiksmes ministrijas budžetā nākamajam gadam rezervēti 2 miljoni eiro. Taču prognozes rāda, ka šī funkcija Latvijas Pastam radīs zaudējumus aptuveni 6 miljonu eiro apmērā. Tādēļ Satiksmes ministrija meklē avotus, kur ņemt trūkstošos 4 miljonus eiro.

Latvijas Preses izdevēju asociācija iepriekš paudusi bažas, ka gadījumā, ja valsts vairs nekompensēs Latvijas Pastam šos zaudējumus, tad drukātās preses pastāvēšana Latvijā būs apdraudēta un vairākus izdevumus nāksies slēgt. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti