Vējonis neizsludina grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā

Norādot, ka Saeima nav pienācīgi izvērtējusi sekas, Valsts prezidents Raimonds Vējonis ir nolēmis neizsludināt grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā un nodevis to parlamentam otrreizējai caurlūkošanai.  Viņš gan rosinājis šobrīd neizsludinātos grozījumus vispār svītrot no likuma.

Prezidenta neizsludinātajos grozījumos bija paredzēts, ka pāriešana uz saturu valsts valodā radiostacijās būtu mazākā mērā, nekā bija iecerēts agrāk.

"Likuma normas, kas šobrīd tiek grozītas, vēl tikai 2014.gada 23.oktobrī tika pieņemtas ar skaidri definētiem mērķiem stiprināt latviešu valodas konstitucionālo statusu un tās lomu kultūrvidē.

Pamatojums, kāpēc nepieciešamas steidzamas izmaiņas sabiedrībai tik būtiskā jautājumā un kas ir mainījies tikai nedaudz vairāk kā gada laikā pēc regulējuma pieņemšanas, netika rasts arī likuma otrreizējai caurlūkošanai veltītajā sanāksmē," teikts prezidents kancelejas paziņojumā.

“Likumdošanas process, jo īpaši Latvijas valstiskumam un sabiedrībai būtiskos jautājumos, nedrīkst būt sasteigts un necaurskatāms”, uzsver Valsts prezidents.

Vējonis aicina Saeimu no likuma strīdīgos grozījumus izslēgt. Ja Saeima tomēr uzskata, ka šādi grozījumi ir nepieciešami, Valsts prezidents aicina tos virzīt izskatīšanai kā atsevišķu likumprojektu atbilstoši labas likumdošanas principam.

“Latvijas ģeopolitiskajā situācijā ir jāmazina ārvalstu informatīvās telpas ietekmi uz Latviju. Ir nepieciešama noteikta un skaidra valsts politika attiecībā uz valsts valodas un svešvalodu lietojumu elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos (..)”, pauž Vējonis.

Ziņots, ka Saeima 29.oktobrī, ceturtdien, nolēma, ka radio programmām, kurās programmas daļa valsts valodā nedrīkst būt mazāka par 51%, sākot no 2016.gada 1.janvāra pilnībā jāraida valsts valodā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt