Sadaļas Sadaļas

Īpašās pārraides

Nacionālo Bruņoto spēku parāde no 11.novembra krastmalas

Īpašās pārraides

Saules mūžs. Gaismas uzvedums

Latvijas valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna pie Brīvības pieminekļa

Vējonis: Mūsu pašu spēkos ir Latvijas nākamās simtgades veidošana

Tas, kādu Latviju mēs veidosim nākamajā simtgadē, ir tikai mūsu pašu spēkos, 18. novembra uzrunā pie Brīvības pieminekļa, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

"Mīļā Latvijas tauta, tautieši tuvumā un tālumā, sveicu simtgadē. Ir liels gods būt kopā ar jums un svinēt simtgadi. Svinēt ar ticību un mīlestību. Mēs dzīvojam pirmās stundas valsts otrajā simtgadē. Šodien mūsu tēvzemeir neatkarīga valsts. Spītējot kariem un okupācijām, esam izcīnījuši pašu grūtāko, nosarājuši pašu dārgāko," teica Vējonis.

Prezidents uzsvēra, ka tas - kādu veidosim Latviju - ir tikai mūsu pašu rokās. "Šodien mūsu tēvzeme ir neatkarīga valsts un katram no mums ir mūsu brīvība. Spītējot kariem un okupācijām, pašu grūtāko mēs esam izcīnījuši un pašu dārgāko – esam nosargājuši, teica prezidents. "Pašlaik ir simbolisks brīdis, lai domās redzētu ideālo Latviju. Tas, kādu Latviju veidosim katru nākamo dienu, ir un vienmēr būs tikai mūsu pašu spēkos," norādīja prezidents.

Vējonis arī pauda, ka nākotnē redz tautu, kura lepni runā latviešu valodā un kuras kultūru apbrīno visa pasaule. Valsti, kur vienmēr atbalsta vājāko, un izcilākie iedvesmo ikkatru sasniegt savus mērķus.

"Kad Latvijai bija tikai desmit gadi, Rainis teica: negribēt demokrātiju, nozīmē negribēt Latvijas valsti. Šie vārdi būs patiesi arī nākotnē. Tikai demokrātiska valsts garantē drošību ikvienam no mums," sacīja Vējonis.

"Mēs visi esam saisti cilvēks pie cilvēka - paaudze pie paaudzes, visi kopā vienā Latvijā. Kur stiprās dzimtās no paaudzes paaudzē tiek mantota dzimtenes mīlestība, rūpes par savu zemi un savu tautu, un savu tuvāko. Valsti, kur katrs bērns aug mīlestībā. Valsti, kurā godā jaunu zināšanu apguvi un radošumu. Valsti, kas atbalsta ikviena iespējas īstenot savus sapņus," teica prezidents.''

Prezidents uzsvēra, ka simts gadus rūdīta un kaldināta, mēs esam nobriedusi nācija. Nobriedusi atbildībai par savu valsti un tās neatņemamo vietu Eiropā. Mēs arī uzņemamies savu daļu no mūsu planētas kopējā likteņa.

"Šodien es redzu Latviju izaugušu. Es redzu lepnu zemi un tautu, kas pasaulei dod, nevis lūdz un ņem. Es redzu tālredzīgus cilvēkus, kas saviem mazbērniem uzticēs Latviju stiprāku kā jebkad. Svinēsim mūsu valsts simtgadi ar patiesu prieku par mūsu panākumiem un drošu pārliecību par nākotni!" teica prezidents.

"Lai ticība un mīlestība mūsu tēvzemei un brīvībai iedvesmo mūs lieliem darbiem mūsu Latvijai!" tā Vējonis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt