Nedzirdīgajiem

Viedokļu telpa

Nedzirdīgajiem

Melu laboratorija. Trimda

1:1 Gundars Rēders : Raimonds Vējonis

Vējonis: Līdzšinējā valdībā sevi labi parādīja vairāki ministri; Straujumai pietrūka izlēmības

Līdzšinējās valdībā labi sevi parādījuši zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (Zaļo un Zemnieku savienība) un ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un zemnieku savienība), arī kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība) un finanšu ministrs Jānis Reirs (“Vienotība”) godam paveikuši savu darbu. Šiem ministriem būtu jāturpina darboties savos amatos arī nākamajā valdībā, Latvijas Televīzijas raidījumā “Viens pret vienu" atzina Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Vējonis vērtēja, ka, neskatoties uz atsevišķām problēmām, Dūklava pārraudzītajā lauksaimniecības jomā tiek risināti problēmjautājumi un pieņemti situācijai nepieciešamie lēmumi, piemēram, saistībā ar grūtībās nonākušo piena nozari.

Arīdzan ekonomikas ministres Reiznieces-Ozolas paveikto Vējonis vērtēja kā labu. "Neraugoties uz to, ka ministrijas kapacitāte nav tā labākā, ministre spējusi ieviest lēmumu par gāzes tirgus atvēršanu un virzīties uz priekšu," sacīja prezidents.

Atzinīgus vārdus Vējonis sacīja arī par kultūras ministri Melbārdi, kura spējusi atrast risinājumus kultūras jomā gan jautājumos par atalgojumu, gan ar valsts simgadi saistītajos darbos. “Ļoti laba ministre, kurai jāturpina darboties arī nākamajā valdībā,” vērtēja prezidents.  

Starp labi strādājušajiem ministriem Vējonis pieminēja arī finanšu ministru Reiru, pamatojot to ar ministra darba kapacitāti Latvijas prezidentūras laikā. Kā ministrijas darba trūkumu prezidents nosauca nesaskaņas ar uzņēmējiem valsts budžeta veidošanas laikā, taču lēsa, ka pie sociālā dialoga veidošanas var piestrādāt, plānojot 2017. gada budžetu.

Vējonis nevairījās uzteikt arī veselības ministru Gunti Belēviču (Zaļo un Zemnieku savienība), kas nozares sakārtošanas labad "gatavs pieņemt dažādus nepopulārus lēmumus".

Prezidents vēlreiz norādīja uz to, ka atbalstījis demisionējušo Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (“Vienotība”) līdz pēdējam brīdim, un atbalsta viņu arī tagad, taču atzina, ka “brīžiem [Straujumai] pietrūka izlēmības”.

Šis trūkums spilgti izpaudies izglītības jautājumu un Eiropas Savienības (ES) finanšu fondu apguves uzraudzīšanā. Straujumai vajadzējis vērsties pie ministriem un daudz uzstājīgāk pieprasīt konkrētu rīcību.

Vējonis atgādināja, ka jau decembra sākumā, tiekoties ar partijām, definējis nākamās valdības darbības prioritātes - ES fondu izmantošanas jautājumu sakārtošana, izglītības un veselības nozares sakārtošana un valsts iekšējās un ārējās drošības stiprināšana.

Jau vēstīts, ka Straujuma no premjeres amata atkāpās pirmdienas, 7.decembra, rītā pēc iepriekš neplānotas tikšanās ar Valsts prezidentu. 

Ziņots, ka iepriekš notikušā neklātienes balsojumā partijas „Vienotība” valde un Saeimas frakcija nobalsoja par Solvitas Āboltiņas virzīšanu premjera amatam. Pret Āboltiņu valdības vadītājas amatā iestājas NA. Savukārt Zaļo un Zemnieku savienība oficiāli premjera amata kandidātu pirmdien nenosauca.

Lai gan Valsts prezidents Vējonis bija aicinājis partijas līdz gada beigām piedāvāt viņam premjera amata kandidātus un koalīcijas modeļus, oficiāli izvirzīta joprojām nav neviena kandidatūra. Taču prezidents joprojām cer šonedēļ uzzināt partiju virzītos kandidātus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti