Vējonis: Latvijas Radio valdes locekles iecelšana «rada pārdomas», bet procedūra ir ievērota

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (Nacionālā apvienība) padomnieces Sanitas Dikas-Bokmelderes iecelšana par Latvijas Radio valdes locekli satura attīstības jautājumos rada pārdomas, bet ir procedūra, kas ir ievērota, un nevar apšaubīt visu, uzskata Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Vējonis Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja, ka Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmums par jauno valdes locekli “rada pārdomas par iespējamo politisko saistību un tas nav labais piemērs darbam”, bet tajā pašā laikā ir konkursa kārtība, vērtēšana, kas tika ievērota.

“Ja mums liekas, ka kaut kas nav pareizi procedūrā, nākotnē tā jāpilnveido, lai sabiedrība būtu pārliecināta, ka izvēlēta pareizā persona,” sacīja Vējonis.

Viņš atzina, ka politisko saistību priekšvēlēšanu gadā vajadzēja ņemt vērā, bet izvēli izdarīja padome, “kas gāja noteiktam sietam cauri, un mums vismaz ir pamats uzskatīt, ka viņi ir neatkarīgi pārstāvji šajā padomē”, tāpēc grūti kaut ko pārmest par konkursa rezultātu.

“Ja nu mums ir aizdomas par visiem procesiem, tad jau var runāt par visu, kas valstī notiek un rada aizdomas. Tāpēc jau ir procedūras, lai tās ievērotu, un tad ir rezultāts,” sacīja Vējonis. 

Viņš arī piebilda, ka bažas par politisko saistību “nav kritērijs, ko var ielikt procedūrā”, tas būtu jāvērtē padomei.

Prezidents arī piebilda, ka pirms vairākiem gadiem konkursu nebija, amatpersonas iecēla politiski, bet tagad uz amatiem rīko konkursus, un “varbūt kaut kur konkursa komisija neizvērtē līdz galam visus aspektus”, taču esam uz pareizā ceļa, lai valstī uz visiem amatiem izvēlētu pareizās personas.

“Ne visur tas izdodas, bet esam uz pareiza ceļa,” sacīja prezidents.  

Jau ziņots, ka iepriekš NEPLP pārstāve Gunta Līdaka apšaubīja to, cik efektīvi ir publisko kapitālsabiedrību pārvaldības likuma noteikumi par kandidātu atlasi sabiedrisko mediju amatu konkursos. Viņa uzsvēra, ka mediju organizācijas ir specifiska vide, kas ļoti atšķiras no klasiskām kapitālsabiedrībām. Tāpēc viņa pauda, ka NEPLP vērsīsies Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā, piedāvājot grozīt noteikumus, kā tiek izraudzīta sabiedrisko mediju vadība.

NEPLP par Latvijas Radio valdes locekli programmu attīstības jautājumos iecēla vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (Nacionālā apvienība) padomnieci stratēģiskās plānošanas un komunikācijas jautājumos Sanitu Diku-Bokmelderi.   

Dika-Bokmeldere mediju jomā neilgi darbojusies pirms teju 20 gadiem, bet pēc tam ilgstoši bijusi uzņēmuma “VVD mārketinga komunikācijas” īpašniece. 2011.gadā no Nacionālās apvienības saraksta nesekmīgi startējusi Saeimas vēlēšanās. Saikni ar Nacionālo apvienību nav zaudējusi un darbību tajā apturējusi tikai šī gada 1.novembrī – dienu pirms noslēdzās pieteikšanās uz brīvo Latvijas Radio valdes locekļa vietu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti