Īpašās pārraides

Saeimas svinīgā sēde

Īpašās pārraides

Valsts augstāko apbalvojumu pasniegšanas ceremonija Rīgas pilī.

Nacionālo bruņoto spēku parāde. Tiešraide no 11. novembra krastmalas

Vējonis: Latvija militārajā ziņā nekad nav bijusi tik stipra un droša

Latvija militārajā ziņā vēl nekad nav bijusi tik stipra un droša. To Latvijas proklamēšanas 99.gadadienai veltītajā militārajā parādē atzina Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Viņš uzrunā pauda pārliecību, ka Latvijas valsts ir, pateicoties Latvijas armijai. Pirmā pasaules kara tranšejās norūdītajiem karavīriem toreiz līdzās stājās gan sirmi veterāni, gan skolēni un studenti, gan bēgļi un vienkārši strādnieki. Tos vienoja gluži pārdabisks spīts, drosme un ticība idejai par savu valsti. 

Šis gadsimts ir atnesis straujas izmaiņas, jauna veida apdraudējumus un izaicinājumus. "Tomēr kā valsts bruņoto spēku augstākais vadonis es varu teikt ar pārliecību: mēs esam gatavi aizstāvēt savu valsti," teica Vējonis.

Kopējās mācībās un starptautiskajās misijās Latvijas armija ir pierādījusi, ka tā drosme un disciplīna, kas kādreiz palīdzēja izkarot brīvību, nekur nav zudusi.

Palielinot valsts aizsardzības finansējumu, tiek turpināta mūsu armijas modernizācija, tiek attīstītas jaunas spējas un stiprināta valsts drošība.  "Jauni cilvēki aktīvi stājas Zemessardzē un aktīvajā profesionālajā dienestā.  Aug un attīstās jaunsardze, kuras tēvzemes mīlestībai pievienojas prasmes to aizsargāt," uzsvēra Vējonis.

"Mēs esam tik stipri, cik mēs katrs esam gatavi iestāties par savu valsti!" uzsvēra Valsts prezidents, izsakot pateicību tiem, kuri ikdienā rūpējas par mūsu iekšējo drošību: ugunsdzēsējiem un glābējiem, policistiem un robežsargiem.

"Šodien es arī vēlos pateikt īpašu paldies visām ģimenēm, jo īpaši mātēm un tēviem, kuru atbalsts spēcina mūsu karavīrus aktīvajā dienestā – gan Latvijā, gan arī tālumā – pārstāvot savu valsti starptautiskajās misijām," teica prezidents.

Viņš izteica pateicību arī Latvijas sabiedrotajiem – Kanādai, Albānijai, Itālijai, Polijai, Slovēnijai un Spānijai, kuru karavīri šogad ir stājušies līdzās mūsējiem NATO daudznacionālā bataljona sastāvā.  Tāpat prezidents izteica pateicību Amerikas Savienotajām Valstīm par atbalstu mūsu drošībai.

"Latvija militārajā ziņā vēl nekad nav bijusi tik stipra un droša," sacīja Vējonis, vienlaikus atzīstot, ka ar to nepietiek, jo mūsdienās valsts drošība nozīmē daudz vairāk nekā fizisku aizsardzību.

"Ikviens no mums var padarīt Latviju drošāku. Ikviens no mums var padarīt Latviju stiprāku. Uzņemoties atbildību par savu izvēli un rīcību, iestājoties par savu valsti un stiprinot to ik dienas ar darbiem un ar vārdiem," teica Valsts prezidents.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti