Vējonis: Latvija līdz gada beigām samazinās savu militāro kontingentu Afganistānā

Saskaņā ar plānoto uzdevumu maiņu Latvija samazinās savu militāro kontingentu Afganistānā jau līdz šī gada beigām, paziņoja aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (Zaļo un Zemnieku savienība). 

„Mēs esam gatavi sākot ar 2015.gadu piedalīties jaunajā Afganistānas spēku apmācības misijā, ja izdosies noslēgt vienošanos ar Afganistānu par bruņoto spēku statusu šajā valstī," uzsver Vējonis.

Ministrs atzīst, ka pašreizējā situācija ir ļoti neskaidra un tuvojas brīdis, kad spēku sagatavošana jaunajai misijai būs apdraudēta, jo bez jaunas vienošanās ar Afganistānu nav skaidrs, kurai spēku struktūrai un kādai misijai ir jāgatavo nākamais kontingents, informēja ministra padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andis Jēkabsons.

Vienlaikus  Vējonis norāda, ka pilnīga aiziešana no Afganistānas nav neviena interesēs. Afganistānas bruņotajiem spēkiem ir vajadzīgs starptautiskais atbalsts, lai tie varētu nodrošināt stabilitāti valstī un nezaudētu uzlabojumus drošības jomā, kas Afganistānā panākti pēdējo gadu laikā.

Situācija Afganistānā, ISAF (Starptautiskie drošības atbalsta spēki) misijas slēgšana šī gada beigās un gatavošanās jaunajai Afganistānas spēku apmācības misijai „Resolute Support” tika apspriesta arī NATO aizsardzības ministru sanāksmē Briselē 26.- 27.februārī.

Ministri pauda satraukumu, ka, neskatoties uz Afganistānas parlamenta pieņemto lēmumu, joprojām nav izdevies panākt vienošanos par bruņoto spēku statusu Afganistānā pēc ISAF misijas pabeigšanas. Ministri vienojās, ka, ņemot vērā neskaidrību par līguma noslēgšanu, kā arī laika trūkumu jaunās operācijas nodrošināšanai, nepieciešams uzsākt plānošanu visiem iespējamiem attīstības scenārijiem, pieļaujot arī ISAF spēku aiziešanu no Afganistānas šī gada beigās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti