Vējonis: Latvija brīva un droša jāatstāj nākamajām paaudzēm

Latvija brīva un droša ir jāatstāj nākamajām paaudzēm, militārajā parādē Jēkabpilī par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienai uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

"Pirms 25 gadiem mēs panācām, ka šo zemi atstāj okupantu karaspēks. Pirms 15 gadiem Latvija pievienojās NATO un atgriezās brīvo valstu vidū. Mūsu pienākums ir mūsu zemi brīvu un drošu atstāt nākamajām paaudzēm. Paldies karavīriem, zemessargiem un tiem, kuri ir gatavi pievienoties. Paldies tiem, kuri kalpo savai dzimtenei," sacīja Vējonis.

Valsts prezidents atgādināja, ka Pirmā pasaules kara beigās, kad norisinājās Latvijas Brīvības cīņas, armijai trūka ekipējuma un munīcijas, tomēr visus vienoja mērķis par mieru un drošību. "Arī mūsdienās karavīrus vieno varonības gars. Varonībai ir dažādas izpausmes - stāšanās fiziski pretī briesmām, garīgi uzvarēt cīņu ar sevi," teica prezidents.

Savukārt aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!") uzsvēra, ka šodiena ir pierādījums tam, ka idejas ir stiprākas par nāvi. Latvijas neatkarības ideju centās iznīcināt, bet tā palika cilvēku prātos. "4. maijs ir Latvijas valsts un nācijas augšāmcelšanās diena. Mēs pierādījām, ka ideja dzīvo un neviens nespēj to nogalēt. Latvija ir likuma valsts. Latvija ir tiesiska valsts. Latvija nav tāda valsts, kādu piedzīvoja mūsu senči - ka var atnākt naktī, ielikt vagonos un iznīcināt, ja kādam tu nepatīc," teica Pabriks.

Šogad 4. maijā - Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 29. gadadienā – Nacionālo bruņoto spēku diena norisinās Jēkabpilī.

Lai iepazīstinātu ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem arī tos iedzīvotājus, kuriem nav iespēju apmeklēt tradicionālo valsts svētku parādi 18. novembrī Rīgā, pirms vairākiem gadiem aizsardzības nozare aizsāka jaunu tradīciju – valsts Neatkarības atjaunošanas dienā, 4.maijā, kādā no Latvijas novadiem organizēt Nacionālo bruņoto spēku dienu. Bruņoto spēku dienas pasākumi kopš 2013. gada norit ar devīzi “4.maijs - Brīvības svētki”. Pirmā šāda diena notika 2012. gadā Rēzeknē, bet gadu vēlāk – Kuldīgā.

Pasākuma laikā tika atklāts, ka nākamgad Bruņoto diena notiks Daugavpilī.

Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš ("Saskaņa") norādīja, ka nākamgad tiks atzīmēta arī Latgales atbrīvošnas simtgade un Daugavpilij būs liels gods gan ieskandināt šo gadadienu, gan arī uzņemt bruņotos spēkus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti