Vējonis: Lai varoņu stāsti un drosme mūs iedvesmo arī šodien

Piektdien, Lāčplēša dienā, pie Brīvības pieminekļa notika Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) un Iekšlietu ministrijas vienību militārā parāde, un Valsts prezidents uzrunā pie Brīvības pieminekļa aicināja, “lai mūsu varoņu stāsti un drosme mūs iedvesmo arī šodien”. 

“Šodien mēs atceramies dienu pirms 97 gadiem, kad jaunā Latvijas armija guva vēsturisko uzvaru cīņā pret Bermonta spēkiem šeit, Rīgā. Tas bija izšķirošs brīdis, sākot visas valsts atbrīvošanu no iebrucējiem dažu turpmāko mēnešu laikā. Lāčplēša dienā mēs pieminam savus varoņus,” atgādināja prezidents.

“Šo varoņstāstu ietekme sniedzas daudz tālāk par trauksmainajiem notikumiem 1919. gadā. Tautas atmiņās saglabātās leģendas ir iedvesmojušas pretošanās kustības pret okupāciju varām. Atceroties Brīvības cīņas, mēs atguvām savas zemes neatkarību janvāra barikādēs pirms 25 gadiem,” sacīja Vējonis.

“Lai mūsu varoņu stāsti un drosme mūs iedvesmo arī šodien!” aicināja prezidents.

“Latvija ir tik stipra, cik stipra ir mūsu katra vēlme to aizstāvēt. Savu ieguldījumu valsts aizsardzībā var sniegt ikviens no mums. Katrs Latvijas iedzīvotājs, kurš pulcējas Zemessardzes rindās, katrs, kurš iesaista savus bērnus jaunsardzes aktivitātēs, dod nenovērtējamu ieguldījumu Latvijas drošībā,” sacīja prezidents.

“Mūsu valsts sākas mūsu gribā un gatavībā cīnīties par neatkarīgu un drošu Latviju. Mūsu valsts pamatā ir brīvības, demokrātijas un cilvēktiesību ideāli. Mēs vienmēr iestāsimies par šīm vērtībām un nekad tās nenodosim!” uzsvēra Vējonis.

 

VIDEO Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militārā parāde pie Brīvības pieminekļa:

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti