Dienas ziņas

Arī cilvēki ar invaliditāti var strādāt

Dienas ziņas

K. Gerhards atcels izteikšanās ierobežojumus RD

Prezidenta vizīte Latgales pierobežā

Vējonis: Jāturpina ieguldīt robežas nostiprināšanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Austrumu robežu stiprināšana un mazākumtautību skolu pāreja uz mācībām latviešu valodā bija galvenie jautājumi, kurus divu dienu Latgales pierobežas austrumu vizītē pārrunāja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Tikšanās laikā tika pārrunāta starptautisku projektu finansējuma piesaiste Robežsardzes koledžas mācību vides un robežapsardzības straujākai modernizācijai un austrumu robežas stiprināšanai. Tāpat tika pārrunāts arī tikko pieņemtais likumprojekts par pakāpenisku mazākumtautību skolu pāreju uz mācībām latviešu valodā.

"Pēdējos gados ir daudz investēts robežas stiprināšanā. Un to mēs redzam, gan izbūvējot žogus, gan tiltiņus, lai robežsargi varētu veikt savus dienesta pienākumus labāk. Bet mums joprojām vēl jāturpina ieguldīt robežas nostiprināšanā," teica Vējonis.

Prezidents viesojās Valsts robežsardzes koledžā Rēzeknē, kas šobrīd ir valstī vienīgā robežsargu apmācību vieta un Eiropas Savienības robežsardzes galvenās struktūrvienības “Frontex” partnerskola. Līdztekus tai apmeklēti arī robežkontroles punkti Vientuļos un Terehovā. Lai arī robežsardzes tehniskā bāze kļūst mūsdienīgāka, aizvien nepieciešami uzlabojumi, tostarp arī koledžas infrastruktūras atjaunošanā.

Vizītes pēdējā pieturvieta bija Zilupe, kur prezidents tikās ar skolēniem un uzņēmējiem. Zilupes vidusskola ir divplūsmu skola, un tajā šobrīd mācās 330 skolēni, no tiem 30 ir Pasienes filiāles audzēkņi. Tikšanās gaitā rādītas skolas latviskākās tradīcijas. Ceturtdien, 22.martā, pieņemto likumprojektu, kas paredz pakāpenisku mazākumtautību skolu pāreju uz mācībām latviešu valodā, skolas vadība uztver apņēmīgi. Process būs sarežģīts, taču jau tagad, piemēram, vidusskolas posmā skolēni mācās tikai latviešu plūsmā.

"Tas saistīts ar to, ka skolēnu skaits ar katru gadu kļūst mazāks. Un arī tie, kuri vēlas turpināt mācīties vidusskolā, viņi, protams, pēc tam plāno studēt. Bet, lai sagatavotos studijām labāk, viņi izvēlas latviešu plūsmu," stāstīja Zilupes vidusskolas direktores vietniece Svetlana Kuzmika.

Vējonis uzsvēra, ka, viņaprāt, mācībām valsts valodā vajadzēja notikt jau sen, protams,  domājot par mazākumtautībām un ļaujot mazākumtautību pārstāvjiem arī apgūt savu valodu, savu vēsturi, savas kultūras tradīcijas. "Tas, ka parlaments nolēma, ka pakāpeniski pāries, manuprāt, ir pareizais celiņš, ceļš kā mēs varam pāriet pilnībā uz latviešu valodu," piebilda Vējonis.

Arī Zilupes pilsētas centrā sastaptie iedzīvotāji par prezidenta ierašanos zina un izglītībā gaidāmās pārmaiņas atbalsta. 

"Mazmazdēls atnāca no skolas un izstāstīja, ka skolā ir redzējis prezidentu. Un jau 1. klasē zina, kā viņu sauc," sacīja Zilupes iedzīvotāja Vilhelmīne. Viņa uzskata, ka skolās jau sen vajadzēja pāriet uz mācībām latviešu valodā: "Es to esmu palaidusi garām, jo mūs nemācīja, taču tas ir ļoti svarīgi."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti