Vējonis: Ir jāizvērtē pagātne, lai būtu labāka nākotne

Tuvojoties Latvijas simtgadei, ir jāizvērtē pagātne, lai būtu labāka nākotne un saliedētāka sabiedrība. To uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis, uzrunājot vēsturniekus.

Vēsturnieku komisija noturēja starptautisku konferenci par pretošanos, pielāgošanos un  izdzīvošanu komunistiskā un nacistiskā režīma laikā Austrumeiropā no 1940. līdz 1991. gadam.

Kā norādīja Valsts prezidents, zinātniekiem ir jārod objektīvas atbildes uz daudziem sarežģītiem jautājumiem. Piemēram, kādas bija cilvēku attiecības ar okupācijas režīmiem. Kuros gadījumos var teikt, ka cilvēki apzināti sadarbojās un bija nodevēji. Un kuros gadījumos cilvēki tika piespiesti sadarboties, lai izdzīvotu, un kad sadarbība bija apstākļu sakritība vai laikmeta iezīme.

Lai varētu pilnvērtīgi doties uz priekšu kā saliedēta sabiedrība, nepieciešamas profesionālu vēsturnieku izsvērtas un pamatotas atbildes, kas balstītas uz objektīviem pētījumiem un rūpīgu darbu arhīvos, nošķirot emocijas no faktiem, uzsvēra Latvijas Valsts prezidents.

Vējonis aicināja arī Rietumu vēsturniekus pētīt un iepazīstināt savu valstu sabiedrību ar to, kā veidojusies Latvijas valsts un ko ir pieredzējuši Latvijas iedzīvotāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti