Vēja dēļ daudziem traucēta elektroapgāde; turpinās bojājumu novēršana

AS “Sadales tīkls” turpina novērst negaisa un spēcīgā vēja izraisītos elektrotīkla bojājumus. Lielākie elektroapgādes traucējumi ir valsts centrālajā daļā, un sestdien no rīta elektroapgāde bija traucēta 8000 mājsaimniecību.   

Uzņēmuma pārstāve Renāte Meļķe Latvijas Radio pastāstīja, ka lielākie postījumi bija Ropažu novadā, Madonas, Ikšķiles, Līgatnes, Lielvārdes un Grobiņas novados.

Renāte Meļķe: Par situāciju elektroapgādē

Sestdien, 18.jūnijā, darbs turpinās, uzņēmums seko līdzi situācijai, kas varētu būt mainīga, jo bojājumu likvidēšana ir sarežģīta un laikietilpīga, dažviet ir jāatslēdz papildus elektrolīniju posmi, lai bojājumus novērstu.

Piektdienas vakarā un naktī uz sestdienu, 18.jūniju, Latvijas teritoriju šķērsoja spēcīgas pērkona lietusgāzes ar vēja brāzmām līdz 22 m/s, kas izraisīja bojājumus arī AS „Sadales tīkls” elektrotīklā – spēcīgā vēja ietekmē lauzti un uz elektrolīnijām krituši koki, kas pārrāva elektrolīniju vadus, nogāzti un bojāti elektrolīniju balsti.

Ap plkst. 7 elektroapgāde bija traucēta aptuveni 8 000 mājsaimniecībām un visas AS “Sadales tīkls” bojājumu novēršanā iesaistītās elektromontieru brigādes veica bojājumu lokalizāciju un turpina darbu, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu elektroapgādi visiem klientiem.

AS „Sadales tīkls” aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā un, redzot bīstamu situāciju - ja elektrolīnijās ir iekārušies koki un zari vai zemē redzams pārrauts elektrolīnijas vads, netuvoties notikuma vietai, bet nekavējoties ziņot, zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 80200404!

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti