4. studija

4. studija

4. studija

«Dziesmu kari»: ko darīt, ja lauku kaimiņi iecienījuši klausīties skaļu mūziku?

Vai latvieši Jāņos vairs neēdīs tradicionālo ķimeņu sieru?

Veikalnieki novēro: tradicionālā Jāņu siera popularitāte mazinās

Jāņi vairs nav aiz kalniem, un drīz jau būs jāsāk sarūpēt lietas, ko likt uz svētku galda. Siera ražotāji uztraucas, ka lielveikalu tīkli mazāk pasūta tradicionālo Jāņu sieru. Veikalos atzīst, ka siers pirms svētkiem būs plauktos, taču pircēju paradumi mainās un tas vairs nav pats populārākais produkts, noskaidroja LTV raidījums “4. studija”.

Biedrības "Siera klubs” vēstīja, ka no lielajiem tirgotājiem esot jūtams Jāņu siera pasūtījuma samazinājums vai pat atteikums.

SIA "Maxima Latvija” Komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugale skaidroja, ka iemesli, kāpēc mainās pieprasījums tradicionālajam Jāņu un Līgo sieram, ir divi.

“Numur viens ir Covid-19 krīze – cilvēki vairs nesvin svētkus tā, kā varbūt svinēja iepriekš, nesanāk tik daudz cilvēku kopā, līdz ar to, neiepērk tik daudz produkcijas svētku galdam. To jau mēs redzējām arī pērn, 2020. gadā, kad cilvēki mazāk pirka tradicionālo Jāņu sieru,” stāstīja “Maxima” pārstāve.

“Otrais iemesls, kāpēc ir mainījušies paradumi, – cilvēki vēlas eksperimentēt un mēģināt citas garšas, piemēram, mocarellas, fetas sieru, tāpat arī cietais siers un pūdētie sieri ir bijuši ļoti pieprasīti mūsu veikala tīklā,” stāstīja Dupate-Ugale.

Veikalu tīkla "Elvi” pārstāve Vineta Grigāne-Drande stāstīja, ka, analizējot pārdošanas datus par pēdējiem trim gadiem, atklājās, ka šim sieram veikala tīklā “Elvi” 2020. gada pārdošanas rādītāji ir pat labāki nekā 2019. gadā.

“Taču ir lieta, ko mēs viennozīmīgi nevaram noliegt, ka pieprasījums pēc klasiskā ķimeņu siera tomēr gadu no gada mazliet krītas, neraugoties uz to, ka it kā šķiet, ka kopējā siera grupa aug. To mēs arī redzam pēc kopējiem pārdošanas rādītājiem. Tomēr arvien vairāk cilvēki izvēlas dažādus varbūt eksotiskākus sierus,” norādīja arī “Elvi” pārstāve.

Izrādās, kad pircēji balso ar savu maciņu pie kases, tad ķimeņu siers nebūt vairs nav pirmajās vietās.

“Pagājušajā gadā mēs veicām klientu aptauju par to, kāds ir viņu Līgo galds un ko viņi uzskata par absolūti neatņemamu sastāvdaļu. Jāteic, kā ir – siers, protams, šobrīd tas vēl ir starp TOP 5 pozīcijām, ko cilvēki liek galdā Līgo svētkos, bet jāteic, ka tas nav ne pirmajā, ne otrajā, ne trešajā vietā, tas ieņem tikai piekto vietu,” atzina “Elvi” pārstāve.

Uzvaras gājienu piedzīvo dažādi grila produkti.

SIA “Rimi Latvija” pārstāve Elīna Šakirova stāstīja, ka “tas, ka cilvēki visus svētkus varbūt svin šaurākā ģimenes lokā, ir redzams, un attiecīgi vairs nav plašas svinības, un produkti arī tiek iegādāti tik, cik ir paredzēts”.

“Arī šogad tieši pirms svētkiem mēs savu sortimentu paplašināsim ar vēl vairāk ķimeņu siera veidiem,” informēja “Rimi” pārstāve.

Laiki mainās un siera ēšanas paradumi arī. Nenoliedzami, arī pandēmija ir atstājusi sekas uz lielo saimju sanākšanu pie svētku galdiem.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti