Veikali maz ziedo pārtiku pēc ieteicamā derīguma termiņa beigām

Gada laikā nav pieteikušies vairāk veikalu, kuri gatavi ziedot preci ar pārsniegtu ieteicamo derīguma termiņu, taču ziedo produktus ar nepārsniegtu derīguma termiņu, Latvijas Radio pastāstīja Samariešu apvienības pārtikas bankas "Paēdušai Latvijai" vadītāja Agita Kraukle.

Kopš pagājušā gada 1. jūlija likums atļauj veikaliem ziedot labdarībai noteiktu produkcijas grupu pārtiku, kam pārsniegts ieteicamais derīguma termiņš, bet kas vēl kādu laiku droši lietojama uzturā. Trūkumcietēju pārtikas paku papildināšanai tādējādi var ziedot maizi, makaronus un citus miltu izstrādājumus, saldumus, eļļas, garšvielas un citus produktus, bet pēc termiņa beigšanās liegts ziedot produktus, kam nepieciešama speciāla temperatūra, piemēram, gaļu, zivis un piena produktus.

"Paēdušai Latvijai" vadītāja Agita Kraukle: Ziedojumu apjoms ir tāds pats kā pirms gada.Jānis Kincis

  Agita Kraukle norādīja: “Patiesībā šī situācija nav mainījusies. Ziedojumu apjoms, kā mēs sākām, ir tāds pats kā pirms gada: apmēram 120 kilogramu pārtikas mēnesī no trīs lielveikaliem "Maxima" Rīgā. Tātad varam teikt, ka produktus, kuriem ir nedaudz pārsniegta derīguma termiņa norāde "ieteicams līdz", mums ziedo tikai "Maxima".

  Pamatā tiek ziedota maize un saldumi, šad un tad arī garšvielas, mērces, piedevas gatavajām maltītēm, galvenokārt nepārdotā maize, cepumi, šokolāde, konfektes. Cilvēki ļoti priecīgi par maizīti, bērni un seniori priecājas par iespēju dabūt kādu cepumu pie tējas, ko citādi nevarētu atļauties.

  Protams, mēs esam runājuši ar gandrīz visiem veikalu tīkliem par iespējām ziedot pārtikas produktus, kuriem beidzies ieteicamais derīguma termiņš, bet kuri vēl pavisam droši ir lietojami uzturā. Veikaliem pieeja atšķiras. No citiem veikaliem saņemam produktus vēl lietošanas termiņa ietvaros, un tad arī ar tiem papildinām pakas trūcīgajiem."

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti