Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Veidos reģistru «sistēmas bērnu» viesprogrammām

Veidos reģistru «sistēmas bērnu» viesprogrammām

Pēc sabiedrisko mediju iepriekš izgaismotajiem trūkumiem ārvalstu adopcijā – iztrūkstošām ziņām par atsevišķiem uz ārzemēm adoptētiem bērniem, lielām adopcijas izmaksām un kārtību, kad ārzemju adoptētājs bērnu vispirms uzaicina pie sevis ciemos un tikai pēc tam lemj par adopciju, šogad grozīti likumi.

Ciemoties uz ārzemēm no 2019. gada būs liegts bērniem, kas ir jaunāki par 12 gadiem, kā arī “sistēmas bērniem” no audžuģimenēm. Par braucieniem lemj bāriņtiesas un to lēmumus uzrauga labklājības ministra pārraudzībā esošā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, kas atzīst – šovasar un šoziem braucieni notikuši, bet – cik? To  amatpersonas gan vēl nezinot. Uzraudzību plāno uzlabot, izveidojot  reģistru.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pārstāvis Rinalds Liepiņš stāsta, ka turpmāk ir plānots ieviest viesģimeņu reģistru, kurā arī būs konkrēta statistika, cik ir pieņemti lēmumi attiecībā uz ārvalstu viesģimenēm un Latvijā esošām viesģimenēm.

"Faktiski arī šobrīd ir tā, ka katra bāriņtiesa pati ievada datus. Tas tiek ieviests praksē, jo ne visās bāriņtiesās tas darbojas. Attiecīgi tie dati netiek nodoti  par viesģimenēm inspekcijas rīcībā," teica Liepiņš.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti