Veidos darba grupu meliorācijas uzlabošanai apdzīvotās vietās

Vairākas ministrijas veidos darba grupu meliorācijas sistēmu uzlabošanai apdzīvotās vietās.

Darba grupa jāizveido mēneša laikā. Par to pēc tikšanās ar Zemkopības ministrijas un pašvaldību pārstāvjiem paziņoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts.

Jānis Eglīts: Veidos darba grupu meliorācijas uzlabošanai apdzīvotās vietāsIļja Kozins
  Vasarā un rudenī notikušās lietavas aktualizēja jautājumu par meliorācijas sistēmu stāvokli, un ir svarīgi panākt, lai pašas pašvaldības koptu šīs sistēmas, norādīja Eglīts.

  Tas būtiskais, kas mums ir jāpanāk, ir, lai pašvaldība varētu kopt šīs meliorācijas sistēmas, par to saņemot naudu no meliorācijas sistēmu īpašnieka, kas visbiežāk ir arī zemes īpašnieks, vai arī paredzot tam naudu pašvaldības budžetā. 

  Šobrīd pilnīgi pietiek ar to, ka viens nekopj savas sistēmas, neuztur kārtībā, un tad rodas problēmas visiem pārējiem, tāpēc būtu nepieciešams noregulēt likumā, ka arī pašvaldība var to darīt, ja to nedara zemes īpašnieki, norādīja Eglīts.

  Jau ziņots, ka kopumā vasaras nogalē stipro lietusgāžu izraisīto plūdu dēļ Latgalē vien ceļiem un infrastruktūrai radītie zaudējumi krietni pārsniedz 4 miljonus eiro, miljoniem lieli zaudējumi nodarīti arī zemniekiem. Pēc plūdiem, analizējot ārkārtas situāciju izraisījušos iemeslus, atbildīgie dienesti atzīmēja ne vien kritiskos laika apstākļus, reģiona reljefu un ģeoloģiskās īpatnības, bet arī neapmierinošo, pat kritiskā stāvoklī esošo valsts meliorācijas sistēmu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti