Veido «Latvijas interneta elfu vienību» cīņai pret dezinformāciju

Latvijā veido "interneta elfu vienību" cīņai pret dezinformāciju un meliem Latvijas interneta vidē un aicina interesentus iestāties tajā, informēja Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Māris Cepurītis.

Sekojot Lietuvas piemēram, bijušais Austrumeiropas politikas pētījumu centra biedrs un agrākais diplomāts Ingmārs Bisenieks ar domubiedriem veido Latvijas "interneta elfu" kustību, aicinot pretdarboties agresīvajai "troļļu" darbībai, kuri izplata melus un apzinātu dezinformāciju Latvijas interneta medijos.

Kustības iniciatori norāda - laikā, kad Latvijas aizsardzības spējas pieaug, interneta vidē joprojām brīvi darbojas citu valstu "interneta troļļi", kuri "turpina centienus iegūt varu pār Latvijas sabiedrības sirdīm un prātiem".

Vairākās valstīs jau notiekot pretdarbība šādām pārliecināšanas un maldināšanas kampaņām internetā. Piemēram, Lietuvā darbojas “interneta elfu” grupa, kas izgaismo un vēršas pret troļļošanu.

"Ir pienācis laiks arī Latvijā apvienoties tiem, kuri nav vienaldzīgi pret to, kas notiek Latvijas interneta vidē," pausts paziņojumā medijiem. Tāpēc Austrumeiropas politikas pētījumu centra un Latvijas Transatlantiskā organizācija LATO iedrošina iniciatīvu par Latvijas" interneta eflu" vienības veidošanu.

Interneta "Elfu kustība" kalpos kā platforma, kurā ieinteresētie varēs apmainīties ar viedokļiem un pieredzi cīņā ar interneta troļļiem, plānot un īstenot pretpasākumus, kā arī gūt zināšanas par piemēriem cīņai ar dezinformāciju internetā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti