Dienas ziņas

A. Lembergam piespriež piecus gadus cietumā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ģimenes ārsti var sākt vakcinēt seniorus

Veide: Visticamāk, šodien ģimenes ārsti vakcināciju vēl nesāka

Ģimenes ārsti no 22. februāra var sākt vakcinēt seniorus, kuri vecāki par 70 gadiem. Vakcinēt ir pieteikušās ap 500 ārstu prakšu – mazāk nekā puse no visām, kas darbojas Latvijā. Vakcinācijas procesa sākums ģimenes ārstu praksēs gan iekavējas. 

Ģimenes ārstu asociācijā skaidro, ka sākotnējais termiņš, kas bija paredzēts vakcinēšanas sākšanai, ģimenes ārstiem bija 1. marts. Bet Vakcinācijas birojs to piedāvāja sākt agrāk - no 22. februāra. Tik ātri sagatavoties nav bijis iespējams, tādēļ apšauba, vai kāda no praksēm varēja pagūt vakcināciju sākt pirmdien.

"Grūti pateikt man ir, bet es domāju, ka diez vai šodien kāds uzsāk vakcināciju, jo šodien tikai sākās šī vakcīnu piegāde.

Mēs viņas pasūtījām ceturtdien, mums solīja, ka divu trīs darbadienu laikā šīs vakcīnas tiks piegādātas. Tā ka es pieņemu, ka varētu būt tikai nupat ātrākais rītdien. Es savā praksē sākšu tikai parīt. Trešdien sākšu vakcināciju, jo pa šodienu un rītdienu mēs šos sarakstus veidojam ar konkrētiem laikiem saviem pacientiem," pastāstīja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide.

Ģimenes ārstu asociācija vēlas, lai ārstu praksēm būtu pieejams saraksts ar tiem pacientiem, kuri jau vakcinējušies citur. Tas ļautu saprast, kuri nav reģistrējušies vispār un kuri tāpēc būtu jāuzrunā uz vakcināciju ierasties.

"Šobrīd, protams, ir jādzīvo ar to sistēmu, kas ir, un to kārtību, kas līdz šim veselības nozarē ir bijusi. Un vismaz tie iedzīvotāji, kuri ir uzrunāti, nu, mēs mēģinām pārbaudīt daļēji manuāli, daļēji automātiski, vai viņi jau nav saņēmuši vakcīnu pēc tiem reģistriem, kas ir," norādīja Vakcinācijas projekta biroja komunikācijas konsultante Agnese Strazda.

Ģimenes ārsti norādīja – vakcinācijas organizatoriem būtu svarīgi gādāt arī par to, lai pacienti saņem saprotamu informāciju, jo zvani par dažādām neskaidrībām patlaban pārslogojot ārstu prakses.

Ārstiem piegādātas 10--30 vakcīnas

Neatkarīgi no tā, cik vakcinējamo katrs no ģimenes ārstiem bija pieteicis, visiem pirmdien tika piegādātas 10 līdz 30 vakcīnu devas. 

Valkas ārsts Māris Nātre pastāstīja, ka praksē ir ap 450 pacientu, kas vecāki par 70 gadiem. Pieteikušies vakcinēties ir ap 120. Tos cer savakcinēt pāris nedēļu laikā. Dienā šajā praksē vakcīnu saņems 10 pacienti. "Varētu arī 20 un 30 vienā dienā, bet ir daudz vēl arī citu darbu... Ļoti daudz Covid-19 pacientu, kontaktpersonu, daudz citu darbu un pienākumu. Es vakcinētu no rīta līdz vakaram, ja man tāda iespēja būtu!" stāstīja Nātre.

Viņa praksē vakcinācija sāksies otrdien, jo vēl jāpabeidz plānotā pacientu pieņemšana. 

KONTEKSTS:

Turpinot sabiedrības vakcināciju pret Covid-19, plānots vispirms vakcinēt astoņas prioritārās grupas, un līdz ar sociālo aprūpes centru klientiem un darbiniekiem otrajā prioritārajā grupā plānots vakcinēt arī nacionālajai drošībai svarīgas amatpersonas. Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju, un šī gada trešajā–ceturtajā ceturksnī varēs vakcinēt visus pārējos sabiedrības locekļus, kas vakcināciju nav saņēmuši iepriekš.       

17. februārī Veselības ministrija (VM) panāca vienošanos ar 504 ģimenes ārstiem par iesaistīšanos vakcinācijas procesā pret Covid-19. Veselības ministrs norādīja, ka ģimenes ārstu iesaiste ir nepieciešama, lai jau nākamnedēļ varētu sākt vakcināciju starp senioriem, kas vecāki par 70 gadiem.

Karte ar informāciju par ģimenes ārstu praksēm pieejama šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt