Vecumnieku novada skolēni izgatavo trīsstāvīgas mājas klaiņojošiem kaķiem

Vecumnieku novadā par bezsaimnieku kaķiem, kas mitinās pie daudzdzīvokļu mājām, kopīgiem spēkiem gādā gan māju iedzīvotāji, gan novada pašvaldība, gan Vecumnieku vidusskolas mājturības un tehnoloģiju skolotājs kopā ar saviem audzēkņiem, kas klaiņojošajiem minčiem izgatavojuši divas trīsstāvu mājas.

"Bauskas Dzīve" galvenā redaktore Anita Rozentāle
00:00 / 00:00
Lejuplādēt
Reģionālā laikraksta "Bauskas Dzīve" redaktore Anita Rozentāle Latvijas Radio stāstīja, ka klaiņojošo kaķu epopeja Vecumnieku daudzstāvu namos sākusies pēc tam, kad kāda ģimene pārcēlusies uz dzīvi citviet, bet savu kaķeni pametusi. Tā rezultātā kaķi daudzdzīvokļu māju pagrabos savairojušies, un,

 

lai daudzdzīvokļu māju pagalms nepārvērstos par kaķu koloniju, iedzīvotāji sanākuši kopā un nolēmuši sākt ar to, ka kaķus kastrēs vai sterilizēs.

Iedzīvotāji sazinājušies ar veterinārārstu, ar ko pašvaldībai ir līgums par veterināro pakalpojumu sniegšanu, kaķus ķēruši un nogādājuši pie vetārsta. Līdz ar to apskate, sterilizācija vai kastrācija veikta visiem 11 bezsaimnieka kaķiem. To līguma ietvaros apmaksāja pašvaldība.

Tā kā māju pagrabu durvis un logi ziemā ir ciet, iedzīvotāji vērsušies pašvaldībā ar lūgumu nodrošināt mājvietas klaiņojošajiem kaķiem. Pašvaldība ideju par kaķu māju būvniecību daudzdzīvokļu māju pagalmā akceptēja, turklāt mājas apņēmušies uzbūvēt Vecumnieku vidusskolas skolēni, kas to arī izdarījuši mācību stundās.

No koka uzbūvēti divi trīsstāvu koka namiņi ar sešām istabām katrā. Kaķu mājas izvietotas Vecumnieku daudzdzīvokļu namu pagalmā,

un tās uztur vietējā seniore - liela kaķumīle, kura uzņēmusies rūpes arī par kaķu barošanu. Pārtiku bezsaimnieka kaķiem gādā arī pārējie daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji.

Pārtikas un veterinārais dienests uzteicis iedzīvotāju iniciatīvu, kā arī sadarbību starp iedzīvotājiem, pašvaldību un skolu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti