Dienas ziņas

Kopienu fondi – atbalsts vietējai sabiedrībai

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vecumnieku novadā lems par pārvaldnieku skaita samazināšanu

Vecumnieku novadā plāno samazināt pārvaldnieku skaitu

Samazinoties iedzīvotāju skaitam un pieaugot elektronisko pakalpojumu piedāvājumam, iedzīvotāji pagastu pārvaldēs iegriežas aizvien retāk. Tāpēc Vecumnieku novadā iecerēts samazināt pārvaldnieku skaitu, Stelpes un Bārbeles pagastam atstājot tikai vienu pārvaldnieku.

Pašvaldības izsludinātajā  aptaujā gan vairākums iedzīvotāju ir pret šādām izmaiņām.     

Vecumnieku novada Stelpes pagastā pēdējos piecos gados iedzīvotāju skaits sarucis teju par 10%. Līdzīga situācija arī Bārbelē, tāpēc divi pārvaldnieki divos pagastos esot pārāk daudz.

Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš (Latvijas Reģionu apvienība) skaidroja, ka ir “ļoti daudz tādu jautājumu, ko pirms 4 - 5 gadiem risināja pagasta pārvaldē, bet tagad risina tieši novada domē, un pagasta pārvalde tur vairs netiek iesaistīta”.

Pagasta pārvaldnieks, kurš savulaik bijis Stelpes pagasta priekšnieks, Elmārs Jukonis jau iesniedzis atlūgumu, lai dotos pelnītā atpūtā, tomēr uzskata, ka zaudējumu no šādas reorganizācijas būšot vairāk nekā ieguvumu.

“Tā pagastmāja jau nebūs tukša, vienīgi mans uzskats ir, ka tam pārvaldniekam būs grūti ar tiem darbiem, it sevišķi vasarā, jo ir tās appļaujamās pagasta platības,” sacīja Jukonis.

Par iespējamo pārvaldnieku skaita samazināšanu aptaujā arī iedzīvotājus. Šis jautājums apspriests arī ikgadējā iedzīvotāju tikšanās reizē. Pašreiz vairākums gan uzskata, ka saimniekam jābūt katrā pagastā.

“Stelpē ir daudz darāmu darbu, un ir vajadzīga redzīga acs uz vietas. Kaut vai par tiem pašiem projektiņiem, kurus izsludina novada dome. Pagasta pārvaldnieks ir tas, kurš iet un uzmundrina tos daudzdzīvokļu māju cilvēkus, izskaidro,” norādīja Stelpes pagasta iedzīvotāja Līga Šķiliņa.

 “Jāskatās, kāda tā situācija reāli ir. Vai tas tiešām atmaksājas? Ja parēķinās degvielu, kilometrus un to, ka tas cilvēks ir prom un nav īsti sasniedzams. Vai tas ir izdevīgi?” šaubas par plāniem pauda Stelpes pagasta iedzīvotāja Sandra Neliusa.

Aprēķinu pašvaldībā nav, un potenciālais ieguvums neesot zināms. Uzspiest reorganizāciju, ja vairākums tam argumentēti iebildīšot, gan neviens negrasoties.

Tikmēr tukumnieki šādu sistēmu izveidoja jau līdz ar novadu reformu 2009.gadā, un ieguvumu esot vairāk nekā zaudējumu. Vecumnieku novada deputāti par šo jautājumu diskutēšot novembra sēdēs.                                            

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti