Dienas ziņas

FKTK pieprasa «PNB Bankas» maksātnespēju

Dienas ziņas

Uz skrejceļa – Gatves deja

Vecumnieku novadā kritiskā stāvoklī valsts autoceļi

Vecumnieku novadā kritiskā stāvoklī visi valsts autoceļi 

Sausā laikā putekļu vērpetes, mitrā - ūdens lāmas, bet pavasarī un rudenī kāds ceļa posms allaž neizbraucams. Tādi esot visi valsts autoceļi Vecumnieku novadā. Skaidrība par to, vai un kad situācija mainīsies, neesot gūta arī satiksmes ministra vizītes laikā, tāpēc tagad  Vecumnieku novada dome nosūtījusi vēstuli Satiksmes ministrijai, kurā pieprasa konkrētu rīcības plānu. 

"Fu, pateicoties lietum, esam bišķi apmazgāti. Bet, īstenībā, tā ir vislielākā traģēdija, ko var valsts atļauties. Izlikties, ka viss ir kārtībā," sacīja Bārbeles zēnu pamatskolas  dibinātājs Andrejs Mediņš.

Par reģionālā autoceļa P87 sakārtošanu un atputekļošanu vismaz posmā gar Bārbeles skolu pirms desmit gadiem jau cīnījās toreizējās pamatskolas direktore. Tomēr joprojām sausā laikā automašīnas saceļ putekļu vētru, bet pavasarī un rudenī ceļš bieži vien neesot izbraucams. 

"Vienmēr esam saņēmuši no valsts vienas un tās pašas atbildes, ka ceļš esot labā stāvoklī un naudas trūkuma dēļ nekas netiks mainīts. Īstenībā visās tajās vēstulēs ir viens un tas pats teksts, tikai nomainīti datumi," sacīja Mediņš.

Reģionālais autoceļš P88, kas savieno Vecumniekus ar iespējamo nākamo novada centru Bausku, ir vēl sliktākā stāvoklī. Ceļa apaugums nav notīrīts. Apmales pacēlušās uz augšu, un lāmas veidojas jau pie pavisam nelieliem nokrišņiem.

"Tur ir katastrofa. Tas ir pats sliktākais posms Vecumnieku novadā. Šodien līst lietus. Kur ir greideri? Kur viņi ir pazuduši?" sacīja autovadītājs no Vecumnieku novada Ilmārs. 

Autoceļu uzturētāji skaidroja, ka uz ceļa P87 greiderēšanas darbi pēdējo piecu mēnešu laikā dažādos posmos veikti 21 reizi, bet uz P88 - 27 reizes. Autoceļu uzturēšana gan notiekot nepietiekama finansējuma apstākļos, tāpēc prioritāri tiekot nodrošināti darbi, kas saistīti ar satiksmes drošību.

Jūnija nogalē Vecumnieku novada vadība ar samilzušajām problēmām klātienē iepazīstinājusi arī satiksmes ministru.

"Par šo jautājumu ministra vienīgā atbilde bija: Jūs redziet, kāds ir finansējums. Ja jūs gribat, jūs tos ceļus varat dabūt tūlīt savā pārziņā," stāstīja Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš (Latvijas Reģionālā apvienība).

Tā kā Vecumnieku novadā neesot neviena valsts ceļa, kas būtu labā stāvoklī visos gadalaikos, un  iedzīvotāji par ceļu segumu sūdzas vismaz reizi divās nedēļās, tagad ministrijai nosūtīta vēstule, kurā pieprasīts konkrēts rīcības plāns.

"Mēs nezinām, vai jautājums par ceļu tīklu tiks risināts nākamā gada budžetā. Tagad notiek budžeta sagatavošana, vai šis jautājums ir nolikts malā, un jūs risiniet, kad būsiet jaunajā Bauskas novadā. šobrīd neviens nevar to paskaidrot," stāstīja Vecumnieku novada domes Attīstības komitejas vadītājs Mārtiņš Mediņš (Nacionālā apvienība).

Ja plāns netikšot saņemts, tikšot organizēti arī citi pasākumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti