Dienas ziņas

Skolēni Kurzemē sacenšas pavārmākslā

Dienas ziņas

LDDK: depozīta sistēma izmaksās 30 miljonus

Septiņi stāsti Vecumnieku novadam

Vecumniekos valsts simtgadi gaida, atminoties novada vēsturi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Ar koncertciklu “Septiņi stāsti mūsu novadam” Vecumnieku novadā ieskandēja Latvijas simtgadi. Šāda ideja radusies, lai pirms lielās jubilejas kopīgajām svinībām iedzīvotāji labāk iepazītu kaimiņu pagastu vēsturi, dažādos talantus un stiprinātu piederības sajūtu novadam.

Pēc teritoriālās reformas Vecumnieku novadā ir seši pagasti, tajos darbojas septiņi kultūras nami, kuru paspārnē ir 29 amatierkolektīvi. Lai tos apvienotu, radās ideja  Latvijas simtgadi sagaidīt ar septiņiem stāstiem, kuri līdz Latvijas lielajai jubilejai 49 koncertos apceļos visu novadu. 

“Domāju, ka ļoti svarīgi ir arī tas, ka mēs tuvāk iepazīstam savus kaimiņus. Redzam, cik viņi talantīgi cilvēki, un tad rodas tā vienotības, kopības izjūta,” norādīja Stelpes pagasta kultūras darba organizatore Sandra Neliusa.

Stelpe ir mazākais novada pagasts, bet, viņuprāt, tieši mazie cinīši spēj gāzt lielos vezumus. Vien svarīgi ir neaizmirst savu vēsturi un saglabāt identitāti. Savam stāstam  stelpēnieši devuši nosaukumu “Te ir mūsu saknes, te - mūsu spārni”.

“Tie stāsti par to, kā šeit cilvēki dzīvo: ko mēs sagaidām no nākotnes, kā mēs dzīvosim, vai novadi pastāvēs vēl. Visas tās lietas, kas ir aktuālas katram cilvēkam,” bilst ansambļa dalībnieks Valdis Rusiņš.

Stundu garajā programmā Stelpes amatierkolektīvi parāda gan to, ka piedalījušies Dziesmu un deju svētkos, gan atklāj savu mīlestību uz teātra spēli. Netiek aizmirstas arī pagasta nozīmīgās vietas un darbīgākie cilvēki. “Mēs priecājāmies par šo ideju un atbalstījām mūsu kultūras nama vadītāju. Ja zina šo Stelpes stāstu, tad jau nav tik grūti. Galvenais ir piemeklēt pareizās dejas,” saka deju kolektīva vadītāja Lāsma Skābuliņa.

Vairojot piederības sajūtu savam pagastam, novadam un valstij, Vecumnieku novada stāsti dejās un dziesmās savu ceļu pa novada kultūras namiem turpinās līdz rudenim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti