Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Priekulnieki tomēr nepaliks bez siltuma

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vecumniekos apkure kļūs par 28% dārgākai

Vecumniekos apkure kļūs par 28% dārgāka

Vecumnieku novada dome apstiprinājusi jauno apkures tarifu, kas ir par 28% lielāks nekā iepriekš. Tas būs arī viens no augstākajiem visā Latvijā. Iemesli straujajam  kāpumam esot vairāki, bet galvenokārt tarifs audzis tāpēc, ka tagad tajā iekļautas arī pirms vairāk nekā desmit gadiem veiktās katlumājas un siltumtīklu rekonstrukcijas izmaksas. 

Centralizēto siltumapgādi Vecumnieku pagasta daudzdzīvokļu mājām nodrošina pašvaldības uzņēmums ''Mūsu saimnieks''. 14 mājām uzņēmums siltumu saražo, bet pārējām 17 to iepērk no cita siltumražotāja. Tarifs visiem ir viens, un līdz šim maksa par apkuri bija 53,70 eiro par megavatstundu (Mwh), kas  nepārsniedza vidējo Latvijā. Kāda pensionāre stāsta, ka līdz šim apkurei nopelnījusi piestrādājot, bet tagad šķiet, ka arī ar to nepietikšot.

"Piedodiet, ja mums par 70 eiro par megavatstundu runā, tad... nu, tur vispār nav ko runāt. Tas jau kaut kādu rekordu līmenī. Nē, nu, mēs laikam visbagātākie esam," saka pensionāre Jana.

"Es rēķinu, ka es nesamaksāšu. Zāles man jāpērk. Vienas pat par 17 eiro mēnesī. Man nepietiek. Es teicu, ka es palikšu parādā, bet viņš ["Mūsu saimnieka'' priekšnieks] teica, ka izmetīšot mani ārā," stāsta pensionāre Velta. 

Pēc četru mēnešu ilgas rēķināšanas otrdien dome apstiprinājusi jauno tarifu - 68,62 eiro par Mwh, kas ir par 28% vairāk nekā iepriekš. Iemesli tarifa kāpumam esot gan ražošanas izmaksu pieaugums, gan jau vismaz piecus gadus nemainītais tarifs. Tomēr lielu sadārdzinājuma daļu radot katlu mājas un siltumtīklu rekonstrukcija, kas gan veikta vēl pirms 2009. gada novadu izveides, bet kuras izmaksas līdz šim neesot bijušas iekļautas tarifā.

"Tas ir retorisks jautājums, un to drīzāk pie domes, jo mēs esam priecīgi, ka tie tarifi ir zemāki. Bija tādas sarunas, ka tie katli kaut kad nolietosies, kur ir uzkrājums. Nu, tur nebija īsti pareiza tā grāmatvedības visa sistēma," stāsta uzņēmuma ''Mūsu saimnieks'' valdes loceklis Ivars Staškevičs.

"Šie kredītlīdzekļi jeb ieguldījumi visu laiku bija uz pašvaldību. Arī kredītatmaksa vēl turpinājās, bet tarifos nebija ierēķināta; bet pēc deputātu pieprasījuma iepriekšējā gadā mēs šo kļūmi jeb politiku mēģinājām mainīt un pamatlīdzekļus tarifā ierēķinājām," skaidroja Vecumnieku novada domes  priekšsēdētājs Guntis Kalniņš (Latvijas Reģionu apvienība).

Otrdien apstiprinātais tarifs spēkā stāsies 1. novembrī, un tas būs augstākais visā topošajā Bauskas novadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt