Īsi pēc nogruvuma konstatēšanas, vidi degradējošo būvju komisijas vadītājs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai") sasauca operatīvo sanāksmi, lai lemtu, ko ar graustu darīt. Tā kā ēka ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, sanāksmē klāt bija arī Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde un Rīgas būvvalde.
"Gatavojam parīt, trešdien domes lēmumu, ārkārtas domes lēmumu par piespiedu sakārtošanu, ko plānojam darīt uzreiz, nekavējoties – ierobežot cilvēkus, lai neviens ne iet, ne brauc, un uzsākt bīstamas konstrukcijas demontāžu,” uzsvēra Burovs.
Ēkas daļu varētu nojaukt pati pašvaldība. “Demontāžas apjoms būs redzams tad, kad sāksim to demontēt. Tas ir roku darbs, nevar piebraukt tur uzreiz visu to nojaukt, un pēc tam pārējās detaļas vajadzētu stiprināt. Ja īpašnieks nesāk tagad tuvākajās dienās darīt pats, tad to vajag izdarīt Rīgas pašvaldībai un pēc tam piedzīt no īpašnieka līdzekļus,” skaidroja Burovs.
No 2015. gada ēkas īpašnieks ir juridiska persona – SIA “Peitavas 7”. Kā norādīja departamentā, tas ir Beļģijas pilsonis un sazināties ar viņu par situāciju vēl nav izdevies. Tāpat departamentā atklāj, ka grausta īpašnieks šo triju gadu laikā nav darījis neko, lai bīstamo ēkas stāvokli uzlabotu. Cilvēkiem ieteikts neapmeklēt šīs mājas pagalmu un nebraukt tur arī ar auto.