Dienas ziņas

Konceptuāli atbalsta 2016. gada budžeta projektu

Dienas ziņas

Telefonintervija ar Aigaru Freimani

Avārijā cietuši bērni

Vecpiebalgas novadā avarē autobuss ar skolēniem; septiņi bērni nogādāti slimnīcā

Vecpiebalgas novadā otrdien ap pusdienas laiku mikroautobusa avārijā cietuši septiņi bērni, kuri nogādāti slimnīcā, informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes pārstāve Sintija Virse.

Virse norādīja, ka 1964.gadā dzimušas sievietes vadītais mikroautobuss  "Mercedes Benz" nobrauca no ceļa un apgāzās. Negadījums noticis Vecpiebalgas novada Dzērbenes pagastā, ceļa Cēsis – Vecpiebalga – Madona 23.kilometrā. 

Negadījuma brīdī autobusā atradās desmit bērni vecumā no 9 līdz 11 gadiem. Trīs bērni pēc negadījuma palaisti mājās, bet septiņi skolēni ar dažādām traumām nogādāti slimnīcā. Zināms, ka avārijā cietušajiem bērniem traumas nav bīstamas dzīvībai, teica Virse.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola pastāstīja, ka cietušie septiņi bērni nogādāti Cēsu klīnikā. Mediķi bērniem konstatējuši vieglas un vidēji smagas traumas. Bērni bijuši pie samaņas.

Notikuma vietā strādājušas četras NMPD brigādes. Izsaukumu uz notikuma vietu mediķi saņēmuši plkst.13.52.

Cēsu klīnikas galvenā ārste Anda Skrastiņa informēja, ka bērniem sniegta nepieciešamā palīdzība. Pēc mediķu veiktās izmeklēšanas trīs bērni devušies mājās, bet nepieciešamās pārbaudes veiktas pārējiem avārijā cietušajiem. Skrastiņa norādīja, ka bērni tikuši sveikā ar izbailēm un sasitumiem.

Avarējušais bijis skolas mikroautobuss, ar kuru bērni atgriezušies no Cēsīs notikušajām tautas bumbas sacensībām.

Policijas pārstāvis Aldis Pāže atzina, ka negadījums noticis taisnā ceļa posmā. Autovadītājas organismā alkohola klātbūtne nav konstatēta. Iespējams, avārija notikusi vadītājas neuzmanības, noguruma vai arī cita iemesla dēļ. Tas tiek skaidrots uzsāktajā izmeklēšanā.

Pāže atzina, ka daļa no bērniem nebija piesprādzējušies. Tā ir vadītāja atbildība - pārbaudīt, vai pasažieri pirms brauciena ir piesprādzējušies. Taču arī vecākiem saviem bērniem būtu jāmāca, lai bērni pēc iekāpšanas spēkratā parūpētos par savu drošību un piesprādzētos.

Policijas pārstāvis piebilda, ka otrdienas vakarā visi avārijā  cietušie bērni atgriezīsies mājās.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti