Vecpiebalgā talkā īsteno pagalmu konkursā uzvarējušu projektu

Sestdien Lielā talka. Šopavasar četru Vecpiebalgas daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem tā  būs jau piektā kopīgā talkošanas reize. Un iemesls ir uzvara Lielās talkas pagalmu konkursā, kurā iegūts arī finansiāls atbalsts pagalma labiekārtošanai, bet, protams, darbi jāveic pašu iedzīvotāju spēkiem.

Žurnālistes ciemošanās dienā Vecpiebalgas centra pagalmā ar lāpstām un grābekļiem rosās gan pusaudži, gan pieaugušie, tiek līdzināta zeme bērnu rotaļu laukumam, netālu sasprausti mietiņi, iezīmējot vietu, kur būs iecerētā lapene, kas taps par konkursā iegūto finansējumu.

„Mums ar atbalstītāju palīdzību būs lapenīte, būs rotaļu ierīces bērniem, būs soliņi, atkritumu urnas, būs gandrīz viss, ko mēs paši iedzīvotāji lūdzām, un basketbola grozs.” - Pagalma labiekārtošanas iniciatore Agita Šulca labprāt izrāda, kas jau paveikts un kas vēl taps. Viņa atzīst, ka rakstot projektu Lielās talkas pagalmu konkursam pat nav cerējusi uz atbalstu:

„Tad priecīga skrēju pa mājām un ziņoju laimīgo ziņu, ka esam vinnējuši un nu tikai sāksies! Un nu ir sācies, šī ir jau ceturtā reize, kad sanākam kopā un kaut ko darām, un tas darbs ir ļoti liels - Lielajā  talkā arī vēl visu nepaveiksim.”

Labiekārtošanai tapis arī projekts un, kā stāsta Agita Šulca, to veidojuši Lielās talkas pagalmu konkursa brīvprātīgie – topošais arhitekts Mārtiņš Sils, topošā ainavu arhitekte Anna Rage.

Pagalms, kuru ieskauj četras daudzdzīvokļu mājas ir gana liels, šeit nav sētnieku, tādēļ arī ziemā par sniega tīrīšanu jārūpējas pašiem.

„Mēs jau priekš sevis to darām, priekš saviem bērniem! Es te,  piemēram, esmu dzimusi un uzaugusi, kāpēc, lai es to nedarītu? Un visi nāk un visi atbalsta!” saka  viena uzrunātajām talciniecēm -  Iveta Salmiņa, viņa secina, ka pašu rokām paveiktajam būs arī cita attieksme.

Savukārt te strādājošie puiši kā savu motivāciju min ieceri pagalmā izveidot basketbola laukumu. Talcinieks Aivars Gulbis vērtē, ka vissvarīgākais, lai šādu ideju par kopīgu darbu varētu īstenot, vajag tomēr vienam uzņemties iniciatīvu:

„Kad ir organizācija, tad pārējie paši pienāk jau klāt! Vairāk man liekas - laukos ir problēma, ka neviens negribēs uzņemties atbildību.”

Savu atbalstu ar tehniku sniedz arī Vecpiebalgas novada pašvaldība un, kā stāsta domes priekšsēdētājas vietnieks Valdis Cīrulis, ir  gandarījums par šo iniciatīvu, jo nemaz tik viegli nav iekustināt kopīgam darbam daudzdzīvokļu māju iedzīvotājus.

„Pašvaldība ir taisījusi vairākas sanāksmes iedzīvotājiem, stāstījusi, kā jārūpējas par savu mājokli, bet tās daudzdzīvokļu mājas ir tāda problēma un ne jau tikai Vecpiebalgas novadā - arī citos novados; un šeit viņi ir sapratuši, ka var paši rīkoties un paši veidot savu vidi tādu, kā vēlas”, secina Valdis Cīrulis.

Vecpiebalgā vērtē – varbūt šo četru māju piemērs līdzīgam darbam dos ierosmi arī citiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt