Vecpiebaldzēni: Pilsoniskā aktivitāte dod rezultātus

Prasība valdībai izsludināt ārkārtas situāciju – tādu lēmumu šorīt vienbalsīgi pieņēma Vecpiebalgas novada domes deputāti. Runa ir par kritiskā situācijā esošo ceļu Cēsis–Vecpiebalga–Madona. Pēc domes ārkārtas sēdes gan Vecpiebalgas, gan Jaunpiebalgas iedzīvotāji devās protesta akcijā uz Rīgu.

Bet no rīta vēl notika domes sēde. Iesākot sēdi, uzklausīti iedzīvotāju, ceļu policijas un mediķu ierosinājumi, tāpēc balsojums ir viennozīmīgs. Kā stāsta novada domes priekšsēdētāja Ella Frīdvalde–Andersone, lēmuma pieņemšanai izraudzīta diena, kad spēkā stājas likums par ārkārtas situācijām: „Saistībā ar valsts autoceļiem šis ir vienīgais likums, kas pašvaldībai dod kaut kādas tiesības, jo par valsts autoceļiem pašvaldībai nav tiesību lemt ne par finansējuma izlietojumu, ne par uzturēšanu, ne par ko citu. Mēs izmantojam tās tiesības, ko likumdevējs mums ir ar šodienu devis.”

Novadā saka - nu jau šis ceļš ne vien lauž mašīnas, bet arī reāli apdraud cilvēku drošību un dzīvības. Tā vietējā ģimenes ārste Ilona Radziņa ar ironiju atzīst, ka gandrīz vai jāslēdz prakse.

„Protams, ka ģimenes ārsta praksi neslēgšu, bet apsvēršu, vai man iet kājām vai iegādāties zirgu, kaut gan zirgam arī būs grūti pārvietoties pa šīm bedrēm. Lai nonāktu līdz manīm, pacientiem nav ne trolejbusa, ne tramvaja, ne vilciena – ir vienīgi daži palikušies sabiedriskie autobusi un, ja ir, tad savas automašīnas, kuras viņi šobrīd reāli lauž. Viņi var arī neatbraukt tajā dienā, kad viņiem slikti – man būs jābrauc pie viņiem. Jautājums – kad es nokļūšu? Ja būs ļoti slikti, tad ātrā palīdzība, vedot pa šīm bedrēm, spēs atsāpināt un palīdzēt? Jautājums, vai veselība vispār nenonāks kritiskā situācijā.”

Savukārt vietējās benzīna uzpildes stacijas un servisa īpašnieks Kalvis Cīrulis ar ironiju joko - servisa bizness zeļ un plaukst, bet benzīna uzpildes nē, jo cilvēki izvairās braukt. Bet, nopietni runājot, šis ceļš ir būtisks arī domājot par uzņēmējdarbības attīstību novadā.

Pēc ārkārtas sēdes vecpiebaldzēni kāpj autobusos, lai dotos protesta akcijā uz Rīgu. Līdz ņemti pat spilveni, lai, tā sakot, bez traumām nokļūtu Rīgā. Un šajā akcijā piedalīsies arī Jaunpiebalgas iedzīvotāji, tātad ir reize, kad vienojas Slātava ar Čangalienu.

Akcijas „Vecpiebalgas ceļam būt!” ierosme nāca no pašiem iedzīvotājiem un, kā vērtē akcijas organizators Māris Ločmelis, šķiet, pirmie panākumi jau ir pēc vakar Rīgā notikušās preses konferences: „Jau pāris stundas pēc tam Satiksmes ministrijas amatpersonas nāca klajā ar paziņojumu, ka

plānotais remonts – pilnīga rekonstrukcija – no 2016.gada pārcelta uz 2014. Tātad mēs jau šobrīd ar šo aktivitāti, tikai pilsoniski rosoties, esam panākuši valdības reakciju – pietuvinājuši par trim pavasariem šo remontu. Tas jau ir panākums.”

Vecpiebaldzēni vērtē, kā viņu akcija varētu kļūt par rosinājumu arī citviet iedzīvotājiem būt pilsoniski aktīviem. Bet bez solījuma izpildes – nākošgad veikt ceļa rekonstrukciju - Vecpiebalgā prasa arī šogad veikt nepieciešamos remontdarbus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti