4. studija

Kāpēc vienā pagalmā maksa par atkritumu izvešanu atšķiras piecas reizes?

4. studija

4. studija

Rīgas «grezno» vēl pērno lapu maisi!

 Vecmīlgrāvi «grezno» vēl pērno lapu maisi

Pērnajā rudenī un pat vēl ziemā – decembrī – aktualizēts jautājums par neizvestiem maisiem, kuros sētnieki savāc nokritušās koku lapas, taču maisi no namu iekšpagalmiem reizēm netiek aizvesti nedēļām, pat mēnešiem ilgi. Klāt jau septembris, taču izrādās, ka vismaz vienā vietā Rīgā maisi ar pērnajām lapām atrodas joprojām.

"Tas bija pats marta sākums. Pats pavasara sākums. Šeit bija tās nokritušās lapas, kuras nekad neviens nebija savācis. Es vēl tā nodomāju – šis zemes gabals nevienam nepieder, un arī šis ietves gabaliņš ziemā nekad netiek kaisīts, un arī sniegu no tā neviens nenovāc. Un tad vienā jaukā dienā atbrauca divi jauni puiši, sagrāba lapas, savāca tās sešos maisos un atstāja.

Un tagad pusgada laikā šī vieta ir pārvērtusies par izgāztuvi, kurā nu jau ir 18 maisu, kastes, atkritumi, tur cilvēki krauj pat drēbes, kuras varētu noderēt bezpajumtniekiem.

Un kopš marta mēneša līdz pat šai dienai neviens par to neliekas ne zinis – vai tas ir normāli, vai tā drīkst būt?" vaicāja Vecmīlgrāvja iedzīvotāja Jevgenija Volkova.

Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija" vispirms vērsās "Rīgas namu pārvaldniekā", kura darbinieki paskaidroja, ka šis nelielais zemes pleķītis nav pašvaldības īpašums un līdz ar to tā sakopšana nav uzņēmuma kompetencē. "4. studijai" neizdevās sazināties ar pašu teritorijas īpašnieku, taču Rīgas pašvaldības policijā atzina, ka šī teritorija policijas redzeslokā nonākusi vairākas reizes. 

"Pēdējā no tām bija augusta sākumā, kad arī tieši par šo maisu atrašanos attiecīgajā teritorijā ir uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība, un tā nosūtīta attiecīgi Ziemeļu izpilddirekcijai izskatīšanai. Un tālāk jau sekos lēmums gan par soda piemērošanu, gan arī izpilddirekcija noteiks konkrētu termiņu, kādā šis pārkāpums ir jānovērš.

Un, ja attiecīgi īpašnieks neiekļausies šajā termiņā, tad jau atkal policija brauks uz notikuma vietu, skatīsies, kāda ir situācija, un ja tur nekas nebūs sakopts, tad jau sekos nākamā lietvedība.

Tā kā izdevīgāk īpašniekam – jebkuram – ir turēt savu īpašumu kārtībā, un jo īpaši, ja apkārtnes iedzīvotāji sūdzas par to, ka tur ir piemēslots, tad arī šo īpašumu sakopt," sacīja Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt