Labrīt

EK sāk padziļinātu izmeklēšanu par Polijas jauno mazumtirdzniecības apgrozījuma nodokli

Labrīt

Pusaudži Eiropā smēķē un lieto alkoholu mazāk nekā pirms 20 gadiem

Vecie Brīvības pieminekļa granīta pakāpieni turpmāk kalpos Kalpaka piemineklim

Vecie Brīvības pieminekļa granīta pakāpieni turpmāk kalpos Kalpaka piemineklim Visagala kapos

Septembrī Lubānas novada Visagala kapos sāka restaurēt 1927.gadā uzcelto pieminekli pulkvedim Oskaram Kalpakam, un tā vecus betona pakāpienus nomainīs pret granīta plāksnēm, kas iepriekš kalpojušas par Brīvības pieminekļa pakāpieniem.

Vietējā laikraksta “Stars” žurnāliste Inese Elsiņa Latvijas Radio pastāstīja, ka Lubānas novada pašvaldība jau sen vēlējās atjaunot pieminekli, taču tas kopumā izmaksātu 32 000 eiro.

Šogad 10 000 eiro piešķīra valdība, kopumā  pašvaldībai izdevās atrast 14 000 eiro, un darbus uzsāka pagājušajā nedēļā.  

No pieminekļa akmeņiem paredzēts noņemt uzslāņojumu, atjaunot šuves, un restaurētāji atzīst, ka situācija nav tik ļoti bēdīga. Bet ir jānomaina kreisajā pusē esošie betona pakāpieni - tam izmantos iepriekšējā Brīvības pieminekļa restaurācijas laikā noņemtos granīta pakāpienus, tos piezāģējot. 

Oskara Kalpaka kapa pieminekli, kuru veidoja tēlnieks Kārlis Zāle un akmeņkalis Arnolds Dzirkals, atklāja 1927. gadā.  Tas ir valsts nozīmes kultūras un mākslas objekts.

3 komentāri
hmmm
piesakos uz vacajām gran'ta plāksnēm no bibliotēkas. man kā reizi nauda snav mājās ko uzlikt bruģīti, šitās man būs labu labās, bērniem būs prieks, labi ripos ripojamie, smuki ar un galvenais - nebūs gājis zudībā nacionālais lepnums!
Dadzis
Interasanti,kurā elites muižā atrodasTukuma Ļeņina pieminekļa sarkanie granīta pakāpieni????????????????????Solīja atgriezt sākuma vietā,PIRMĀ PASAULES KARA SOMU KARAVĪRU APBĒDĪJUMA VIETĀ KLAPKALNCIEMĀ!!!!!!!!!!!!!!!!
K.
Ar pieminekļa notīrīšanu būs par maz. Šogad līdz augustam pat puķes kapam nebija uzstādītas. Kapi ir jākopj un varoņi jāatceras ikdienā, ne tikai jāizrādās, kad ierodas augsti viesi. Lauku kapiņos uzlikt Lemberga Venspils stilā ieturētas sarkanraiba bruģakmeņa cienīgas kāpnes, kamēr 30 metru attālumā stāv gadu neaizvesta un nesakopta atktitumu kaudze - tas tikai liecina par absolūtu gaumes un kultūras izpratnes trūkumu kopumā. Nezinu, vai Brīvības pieminekļa pakāpieni te ko palīdzēs.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti