Vecākus tiesās par vardarbību pret saviem bērniem

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu abu vecāku apsūdzībā par cietsirdīgu un vardarbīgu izturēšanos pret saviem bērniem. Viens no bērniem – sešus gadus vecais dēls – šīs rīcības rezultātā gāja bojā, paziņojumā medijiem informēja prokuratūra.

Saskaņā ar apsūdzību abi vecāki laika periodā no 2017. gada novembra līdz 2020. gada janvārim vardarbīgi un cietsirdīgi apgājās ar saviem bērniem – sita un grūstīja viņus, kā arī nevērīgi izturējās pret viņiem. Tāpat bērniem netika nodrošināta pienācīga medicīniskā aprūpe un vecumam atbilstoša vide. Ģimene dzīvoja celtniecības vagoniņā Rīgā. Naktī uz 2020. gada 25. janvāri vagoniņā izcēlās ugunsgrēks un puisēns guva dzīvības bīstamus apdegumus. Taču bērna vecāki neveica nekādas mērķtiecīgās darbības, lai sniegtu bērnam palīdzību, kas bija nepieciešama, lai novērstu dzīvībai un veselībai draudošās briesmas. Bērna tēvs apzināti lietoja paša iegādātos medikamentus, nodarot bērnam vēl lielākas ciešanas un sāpes. 2020. gada 28. janvārī bērns nomira. Savukārt mazgadīgā meita redzēja brāļa ciešanas, un tas atstāja negatīvu ietekmi uz viņas psihoemocionālo stāvokli, radīja morālo kaitējumu, emocionālas ciešanas un psihoemocionālu traumu.

Bez tam vīrietis draudēja noslepkavot savu brāli.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti