Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Samazina naftas produktu aromātus

Vecākus neapmierina izglītības kvalitāte Carnikavā

Vecākus neapmierina izglītības kvalitāte Carnikavā

Izglītības kvalitātei pamatskolas vecākajās klasēs jābūt tikpat augstai kā ģimnāzijā, uzskata Carnikavas pamatskolas skolēnu vecāki, kuri ar sūdzību vērsušies domē pie opozīcijas pārziņā esošās Izglītības komitejas deputātiem.

Līdz izskatīšanai domes sēdē jautājums gan nav nonācis, bet atkal radījis nesaskaņas starp pozīcijas un opozīcijas deputātiem Carnikavas novada domē, kur šajā sasaukumā priekšsēdētāja maiņa notikusi jau divas reizes.

Starp 175 mazajām skolām Carnikavas pamatskola Latvijas skolu reitingā darbā ar talantīgiem skolēniem ieņem dalītu 32./33. vietu.  Arī centralizētajos pārbaudes darbos rezultāti neesot peļami.

Carnikavas pamatskolas direktors Sergejs Čevers stāsta, ka “pēdējo piecu gadu laikā skaitļi, kas norāda uz izglītības kvalitāti, ir robežās no 6,8 līdz 7,3, un vidējā atzīme valsts pārbaudes pamatizglītības noslēguma darbos ir 7,3”.

Taču daļa skolēnu vecāku uzskata, ka būtiskākais kvalitātes rādītājs ir tas, ka šogad no 30 sesto klašu beidzējiem pieci mācības turpinās Rīgas skolās, bet trīs Ādažu vidusskolā.

Carnikavas pamatskolas vecāku padomes pārstāvis Dainis Kozlovskis saka, ka “mazajās klasēs viss ir kārtībā, bet vecākajās klasēs mēs neesam apmierināti [ar kvalitāti]”.

“Mēs, vecāki, uzskatām, ka mēs, kuri gribam, lai mūsu bērni mācās tālāk vidusskolās un augstskolās, neesam pelnījuši braukt un meklēt citas skolas,” saka Kozlovskis.

Tāpat vecākus neapmierina, ka informātika 8. un 9. klasē ir tikai kā ārpusstundu pulciņš, un nav izstrādāts skolas attīstības plāns. Sešu vecāku parakstītā iesniegumā savas pretenzijas vecāku padome iesniegusi izskatīšanai izglītības komitejā.

Izglītības, kultūras, sporta un sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Arta Deniņa (Reģionu apvienība) uzskata, ka būtiskākais ir spēcīgu un motivētu pedagogu trūkums skolā, tāpēc būtu jāizvērtē mācību iestādes vadītāja atbilstība amatam. Bet procesuālo nesaskaņu dēļ starp opozīcijā esošo komitejas vadītāju un domes priekšsēdētāju, jautājums domes sēdē gan netika skatīts.

“Komitejas lēmums bija uzdot Kultūras un izglītības nodaļai atbildīgajiem darbiniekiem gatavot lēmumu, kas tiktu virzīts uz domes sēdi,” saka Deniņa.

Savukārt Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica (Zaļo un zemnieku savienība) skaidro, ka domes sēdē jautājums netika iekļauts, “jo komiteja faktiski nelēma ne par vienu jautājumu, un lēmuma un balsojuma kā tāda ne par vienu lēmuma projektu vispār nebija”.

Pilnvērtīgi nenotika arī domes sēde, jo opozīcijas deputāti kā protesta formu izvēlējās sēžu zāli pamest. Ārkārtas domes sēde tikšot izsludināta augusta sākumā, bet domes priekšsēdētāja skaidro, ka pamata skolas direktora atstādināšanai gan neesot. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti