4. studija

Vai aptieka drīkst tirgot zāles, kurām pēc dažām dienām beigsies derīguma termiņš!

4. studija

4. studija

Bērnu slimnīcā paēduši ir tikai pacienti... Vecāki - ne vienmēr.

Vecākiem Bērnu slimnīcā ēdiens nav paredzēts, bet personāls cenšas palīdzēt trūcīgajiem

Trūcīgie vecāki, kuri paši nedzīvo Rīgā un kuriem galvaspilsētā nav tuvinieku vai draugu, paliekot Bērnu slimnīcā kopā ar bērnu, ne vienmēr var atļauties samaksāt par ēdienu. Slimnīcas personāls atzīst, ka šādi gadījumi ir bijuši, un māsiņas mēģina vecākiem palīdzēt, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.

Latvijas centrālajā bērnu slimnīcā, kas atrodas Rīgā, Vienības gatvē, bezmaksas ēdināšana tiek nodrošināta ikvienam mazajam pacientam - tie ir vairāki simti bērnu ik dienas. Arī mammām, kuras baro mazuli ar krūti un atvasīte nav sasniegusi gada vecumu – trīs reizes dienā būs  iespēja paēst bez maksas.  

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas virsmāsa Agnese Voicehovska atzina, ka ir “bijušas situācijas, kad mammām nav bijusi nauda, bet tās ir retas situācijas, un varbūt mammas to neizrāda, un tad ir vienmēr tā, ka mēs kaut ko atradīsim”.

“Ir tā, ka tam bērniņam pienākas ēdienreize un, ja bērniņš ir atteicies un porcija ir palikusi neskarta, tad mēs to varam piedāvāt  mammai.

Viņa vienmēr var saņemt siltu tēju. Maizi ne vienmēr varēs saņemt, tāpēc ka maize nepaliek pāri, bet kaut kādus variantus mēs vienmēr varam atrast,” stāstīja Voicehovska.

Slimnīcā ir arī ledusskapji līdzpaņemtajam ēdienam un virtuve, kur ir iespējams maltīti uzsildīt. Palīdzība gan esot jāprasa nodaļas personālam, jo vecākiem vieniem neļauj darboties virtuvē drošības apsvērumu dēļ.

Vecāki, iestājoties slimnīcā kopā ar savu bērniņu, tiek informēti par slimnīcas pusdienu piedāvājumu – viņiem ir iespējams paēst kopā ar bērnu tādu pašu porciju, viena ēdināšana maksā 2 eiro.

Pie ieejas medicīnas iestādes galvenajā ēkā ir ēdnīca un arī “Narvesen” kiosks. Bet vai trūcīgos apstākļos dzīvojošas mammas un tēti šeit var atļauties paēst?

“Šī sociālā situācija Latvijā ir diemžēl skaudrāka nekā citās valstīs, tāpēc mēs ar to saskaramies, bet ne visi vecāki to tā kā aktualizē,” atzina slimnīcas virsmāsa Agnese Voicehovska.

Visvairāk tiek kritizētas cenas vienīgajā slimnīcas teritorijā esošajā ēdnīcā. Maltītes nodrošinātājs no medicīnas iestādes īrē telpas, tāpēc Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas vadība cenu politiku ietekmēt nevar.

 Virsmāsa Voicehovska piekrita, ka ēdiens kafejnīcā ir padārgs, bet ir arī pusdienas piedāvājums no plkst.12 līdz 15.00, kas maksā 2,35 eiro. Bet vidēja izmēra porcija izmaksā vismaz 4 eiro.    

Slimnīcas mediķi uzsver, ja cilvēkam tiešām nav naudas, ir jārunā ar personālu. Situācijas dzīvē mēdz būt dažādas, un viss ir risināms. Turklāt vecāki saviem bērniem veseļošanās procesā ir vislielākais, vissvarīgākais atbalsts, tāpēc ir jābūt paēdušam, pozitīvam un spēka pilnam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti