Vecāki vāc parakstus pret valsts atbalsta atcelšanu par privātajiem bērnudārziem un auklēm

Vērmanes parkā Rīgā vairāk nekā 330 vecāku sestdien parakstīja vēstuli, kurā pausts aicinājums valstij turpināt līdzfinansēt bērnu iešanu privātajos bērnudārzos. Ar tādu pašu mērķi parakstu vākšana sākta arī portālā manabalss.lv. 

Akciju Vērmanes dārzā rīkoja partija «Latvijas attīstībai», bet tās līderis Juris Pūce noliedza, ka, izmantojot bērnus, partija vairotu sev atbalsta kapitālu. Savukārt vecāki atzina, ka nemaz nezina, ka bērnudārzu nodrošināšana ir pašvaldību, nevis valsts funkcija.

«Atdodiet manu bērnudārzu!» - tāds sauklis Vērmanes dārzā aicināja speciāli atnākušos vai tikai garāmejošos vecākus parakstīt Saeimai adresētu kolektīvu vēstuli, kurā aicināts saglabāt valsts finansējumu privātajiem bērnudārziem. Kamēr vecāki parakstījās, viņu atvasēm bija iespēja izkrāsot zīmējumus, kas tikšot nogādāti valdības vadītājai.  

Valdības lēmums ar nākamo gadu neturpināt dotēt privātos dārziņus nozīmē 9000 bērnu vecāku katru mēnesi no savas kabatas maksāt papildu 100 eiro, lai atvases varētu mācīties privātajā bērnudārzā. Tā kā pašvaldības, kur ir rindu problēma, vēl nav apņēmušās pārņemt līdz šim valsts segtos maksājumus, vecāki satraukti par papildu tēriņiem.

Tikmēr daļa vecāku tomēr saprot, ka bērnudārzu lietas saskaņā ar likumu ir pašvaldību funkcija, kurā trīs gadus līdzdarbojās valsts ar norunu, ka pašvaldībām šajā laikā jāatrisina rindu problēma dārziņos.

Sestdienas akcijas rīkotājs partijas «Latvijas attīstībai» līderis Juris Pūce noliedza, ka censtos vairot partijas kapitālu uz ģimenēm sāpīga jautājuma rēķina. Viņu kā vecāku satraucot tas, ka valdība trīs gadu laikā nav radījusi metodiku, pēc kādas pašvaldībām jādotē privātie dārziņi.

Kā norāda reģionālās attīstības ministrija, neviena pašvaldība līdz šim nav žēlojusies, ka no nākamā gada nespēs līdzfinansēt bērnu iešanu privātajos dārziņos. Tādēļ pašvaldību lietu ministrs Kaspars Gerhards no Nacionālās apvienības izteicies, ka neapmierinātajiem vecākiem būtu jāprotestē pie pašvaldību durvīm. Ministrijas dati rāda, ka lielākās rindu problēmas joprojām ir Rīgā un Pierīgā, kā arī nedaudz Jelgavā.

Jau ziņots, ka valdība ir atbalstījusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas priekšlikumu no nākamā gada pārtraukt valsts finansējuma piešķiršanu gadījumos, ja bērnam netiek nodrošināta vieta pašvaldības bērnudārzā, nododot šīs rūpes pašvaldību ziņā.

Ministrijas ir aprēķinājušas, ka pašvaldības atbalsta apjoms gadā bērniem, kuriem provizoriski netiks nodrošināta vieta pašvaldības bērnudārzā un kuri mācīsies privātajos bērnudārzos, ir 21,3 miljoni eiro. Pērn un 2015.gadā valsts atbalstīja pašvaldības, taču tagad ministrijas rosināja dotēšanu pārtraukt.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti