4. studija

Vai par nolietojušās atlaižu kartes apmainīšanu ir jāmaksā?

4. studija

Cik droši ir Rīgas tilti?

Starppilsētu autobusu galapunkts ierīkots pretī bērnudārzam

Vecāki Rīgā iebilst pret starppilsētu autobusu galapunktu pie bērnudārza

Rīgā, Riepnieku ielā, ierīkots starppilsētu autobusu galapunkts, kas atrodas tieši pie bērnudārza. Tas raisījis vecāku un bērnudārza vadības sašutumu, jo pieturā ir gan autobusu izplūdes gāzes, gan lielāks troksnis.

“Satrauc tas, ka šeit ir galapunkts un galapunktā lielie reisa autobusi ļoti bieži paliek ar darbojošos motoru. Tāpat mūs uztrauc bērnu drošība. Mēs bērnudārzā esam ļoti parūpējušies par drošību: mums ir slēdzama teritorija, slēdzamas ieejas durvis. Bet mūs uztrauc, kad bērni ir ārā. Viens ir gaisa piesārņojums, otrs – iespēja novērot bērnus. Un pie pašreizējām drošībās aktualitātēm, kas ir valstī, es domāju, ka šis jautājums nevar palikt bez atbildības un bez ievērības,” saka bērnudārza audzēkņa tēvs Jānis.

“Pasažieri, kas stāv pieturas vietā, bieži smēķē, lieto alkoholu, un šie izsmēķi un pudeles bieži tiek pārmesti pāri mūsu iestādes žogam, līdz ar to apdraudot mūsu bērnu veselību,” norāda bērnudārza “Jēriņš” vadītāja Dace Abakuka.

Bērnudārza vadītāja par šo jautājumu sazinājās ar Valsts izglītības kvalitātes dienestu, taču tur skaidrots, ka nepastāv nekādi normatīvie akti, kas ierobežo to, cik tālu no izglītības iestādes drīkst atrasties sabiedriskā transporta pieturvieta. Līdzīga atbilde saņemta arī no Veselības inspekcijas.

Bērnudārza darbinieki sazinājās arī ar Autotransporta direkciju un Rīgas domes Satiksmes Departamentu, taču arī tur sniegta līdzīga atbilde – šis jautājums netiek regulēts normatīvajos aktos. Jāpiebilst, ka Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka dzīvojamā zonā aizliegts stāvēt transportlīdzekļiem ar iedarbinātu motoru ilgāk par piecām minūtēm.

“Departaments nekādā veidā nevar ietekmēt to, vai šie autobusi šobrīd tur darbojās un vai izplūdes gāzes rodas. Tas nav departamenta kompetencē. Kā arī [nevar ietekmēt to,] vai šajās pieturvietā cilvēki smēķē. Tas ir gan šo te pasažieru godaprāts, gan arī attiecīgi citu departamentu kompetence,” saka Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

“Riepnieku iela ir tāds optimālākais variants, lai pasažieriem nerastos papildu liekas neērtības. Tomēr šajā gadījumā izvērtējot situāciju, kas skar, piemēram, bērnudārzu, mēs no savas puses apņemamies aprunāties vēlreiz ar Rīgas domi par šo jautājumu un skatīties, varbūt tur ir kaut kāds risinājums, ko varētu veikt, lai ir pēc iespējas mazāks būtu kaitējums bērniem,” sola Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone.

LTV raidījuma “4.studija” sižeta veidošanas laikā gan no Autotransporta direkcijas, gan Rīgas satiksmes departamenta saņemts solījumu vēlreiz sanākt kopā, lai izskatītu šo jautājumu un rastu labāku risinājumu galapunkta atrašanās vietai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt