Vecāki lūdz tiesībsargu izvērtēt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu bērnudārziem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Vairāk nekā 600 bērnu vecāki nosūtījuši vēstuli tiesībsargam Jurim Jansonam, lūdzot izvērtēt, vai visiem pusotra gada vecumu sasniegušajiem bērniem ir nodrošināta vienlīdzīga pieeja pirmsskolas izglītības iestādēm. 

Biedrības "Vecāki par izglītību" pārstāve Silvija Titova-Meija informē, ka joprojām nav izstrādāta metodika, kā aprēķināmas vidējās izmaksas vienam izglītojamajam pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē. Tādēļ pašvaldības līdzfinansējums, ko papildus valsts noteiktajam atbalstam (142 eiro mēnesī) var saņemt bērni, kuriem nav vietas pašvaldības pirmsskolas iestādēs, katrā pašvaldībā atšķiras un pilnībā nesedz visas ar bērna izglītošanu saistītās izmaksas.

"Vecāki par izglītību" pārstāve par lūgumu tiesībsargam
00:00 / 00:51
Lejuplādēt

Starpība, kas, piemēram, Rīgā ir vidēji 100 eiro mēnesī, papildu ēdināšanas un pulciņu izmaksām, ko apmaksā gandrīz visu pirmsskolu apmeklējošo bērnu vecāki, jāsedz privāto bērnudārzu audzēkņu vecākiem.

Lai gan Izglītības likumā un Ministru kabineta noteikumos jau 2013.gada beigās bija noteikta nepieciešamība izstrādāt metodiku viena izglītojamā izmaksu aprēķinam, šādas kārtības nav joprojām, norāda biedrībā.

Dokumenti

Biedrības "Vecāki par izglītību" vēstule tiesībsargam

Lejuplādēt

44 KB

„Esošā situācija rada pamatotas bažas  un situācijas neskaidrību vecākiem, kuru bērni apmeklē privātās pirmsskolas iestādes. Kas, cik lielā mērā un  ko saistībā ar bērnu pirmsskolas izglītošanu apmaksās pēc 2015.gada 31.decembra?” vēstulē tiesībsargam vaicā bērnu vecāki.

Tāpat viņi vērš tiesībsarga uzmanību uz Rīgas domes saistošajiem noteikumiem, kas paredz – ja bērnam, kurš apmeklē privāto pirmsskolu, tiek piedāvāta vieta pašvaldības dārziņā un bērna vecāki no tās atsakās, viņa pirmsskolas izglītošanai tiek pārtraukts gan valsts, gan pašvaldības līdzfinansējums.

"Tādējādi Rīgā dzīvojošo bērnu vecākiem atšķirtībā no, piemēram, Mārupes pašvaldībā dzīvojošajiem netiek dota iespēja izvēlēties – pāriet uz pašvaldības bērnudārzu vai turpināt sava bērna izglītošanu privātajā izglītības iestādē, kurā viņš savu apmācību uzsācis”, teikts vēstulē.

Vecāki arī uzsver, ka Rīgas pašvaldība nav pamatojusi minētās normas tiesiskumu, lietderību un labumu, ko iegūst sabiedrība un kam vajadzētu būt lielākam par šo bērnu un viņu vecāku tiesību ierobežojumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti