Panorāma

Dailes teātrī trijās dienās trīs pirmizrādes!

Panorāma

Skolēni aicina ziedot klasesbiedram

Speciālie dārziņi to nosaukumā neuzsvērs

Vecāki joprojām vairās atzīt bērnu uzvedības traucējumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Bailēs, ka diagnoze var uzlikt zīmogu uz mūžu, vecāki joprojām oficiāli vairās atzīt, ka viņu bērnam ir uzvedības traucējumi, valodas aizture vai citas problēmas. Visvairāk tādēļ nereti cieš pats bērns, jo specializētā dārziņā viņam palīdzētu daudz labāk. Jūrmalas bērnudārzā “Podziņa” tikai astoņu gadu laikā iekarota vecāku uzticība. Un nu jau arī valstiski panākts, ka vārds “specializētais” pēc gada no šādu iestāžu izkārtnēm pazudīs vispār.

Vispirms "Podziņas" audzēknis siltajās smiltīs uzzīmē lielu tīģeri. Tas nozīmē, ka sākusies 40 minūšu ilga terapija, kas bērniem mazina gan trauksmi, gan daudzas citas problēmas. Tostarp ēšanas un miega traucējumus.

Silto smilšu speciāliste Evija Babkina stāsta, ka ar tās palīdzību bērns var paust savas emocijas, kas varbūt ir arī aizturētas. "Viņam tur ir iespēja paust savas emocijas, varbūt ir iekšā kādas aizturētas emocijas. Un bērns jūtas labi," stāsta Babkina.

"Podziņā” īpaši labi rezultāti ir bērniem ar runas traucējumiem, bērniem ar hiperaktivitāti, bērniem, kuriem ir uzmanības koncentrēšanas trūkums. “Podziņā” tiek izmantota arī sensorā istaba, ar bērniem strādā fizioterapeits un logopēds. Nevienā grupā nav vairāk par 14 bērniem. Tas ļauj palīdzēt arī tiem, kam ir autiskā spektra traucējumi. Taču vadītāja joprojām saskaras ar to, cik grūti pārliecināt vecākus palaist bērnu šādā iestādē.

"Vecāki nav gatavi atzīt, šos traucējumus savam bērniņam. Viņi no tā baidās. Baidās, ko teiks apkārtējie. Stereotips no padomju laikiem. Bet mēs uzskatām, ka varam sniegt tik daudz kā laba," saka “Podziņa” direktore Anita Auziņa.

To, kāda ir atšķirība starp iepriekšējo dārziņu un “Podziņu”, tētis Aleksejs jutis jau nākamajā dienā. "Jau otrajā dienā mūsu puika pateica no rīta – braucam uz dārziņu. Pirms tam mēs astoņus mēnešus mocījāmies, gandrīz ar varu bija jānes. Tas viss no audzinātāju attieksmes atkarīgs. Mēs šeit nonācām no logopēda. Ne tāpēc, ka nerunāja, bet slinkums bija....Pēc divām nedēļām sāka runāt un nu nav nekādu problēmu," sacīja Aleksejs.

Lai vēl vairāk nāktu pretī vecākiem, no nākamā gada specializētos dārziņus varēs pazīt, tikai detalizēti iepazīstoties ar to piedāvāto mācību programmu. Bērnudārza "Podziņa" uzrakstā arī tagad uzrakstā nekas neliecina par to, ka šeit mācītos bērni ar īpašām vajadzībām. No 2020. gada vairāk neviens bērnudārzs nevarēs rakstīt, ka tas īsteno specializētu programmu.

Savukārt deinstitucionalizācijas ietvaros dārziņš vērs durvis arī bērniem ar īpašām vajadzībām un šos pašus pakalpojumus, ko rīta pusē audzēkņiem, pēcpusdienās piedāvās citiem jūrmalniekiem. Tāpat taps lielas nojumes, lai bērni ar dabas materiāliem un cita veida terapiju varētu nodarboties svaigā gaisā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti