4. studija

Mazie tirgotāji grib, lai lielie nestrādā brīvdienās un svētkos

4. studija

4. studija

Pensionāri sašutuši par sarežģītajām anketām

Vecāka gadagājuma cilvēki nesaprot Latvijas Pasta anketas par politisko nozīmi

Šogad pieņemtie grozījumi likumā pret naudas atmazgāšanu pieprasa visām finanšu iestādēm veikt klientu aptaujas, ar kuru palīdzību cer noskaidrot politiski nozīmīgas personas. Anketu terminu neizpratne un draudi, ka to neaizpildīšanas gadījumā iestādēm ir tiesības pārtraukt sadarbību ar klientu, rada lieku stresu penisonāriem. 

Cilvēki, kuri ir gados un atnākuši pēc savas pensijas uz „Latvjas pastu”, saņemot anketu, nesaprot, kā to pareizi izpildīt, novēroja Latvijas Televīzijas raidījums 4.studija. 

VAS „Latvijas pasts” pārstāve Gundega Vārpa skaidro, ka anketa ir izveidota, balstoties uz likumā noteiktajām prasībām: „Mums ir tiesības izskatīt sadarbības turpināšanu ar klientu līdz brīdim, kad šī anketa tiek aizpildīta. Esam mēģinājuši maksimāli skaidrot sarežģītos terminus, un anketas beigās ir paskaidroti tie termini, kuri varētu radīt mūsu klientiem jautājumus.”

Lai izvairītos no problēmām, Latviešu valodas aģentūras galvenā lingviste Dite Liepa norāda, ka,

veidojot anketu, varēja svešvārdus aizstāt ar vienkāršākiem vārdiem.

Rīgas pensionāru savienības valdes priekšsēdētāja Taiga Rācene pievērš uzmanību vēl kādam svarīgam aspektam:

„Ja es nedraudzējos ar galvu, tad es varu uzrakstīt, ka esmu politiski ļoti nozīmīga persona. Tādi mēdz būt! Ir mums Napoleoni un visādi.”

„Latvijā brīžiem tiek pārspīlēts ar daudzām lietām. Lai gan no vienas puses ir skaidri centieni un nodomi, kāpēc tiek ieviesti kontroles mehānismi, taču no otras puses visā šajā procesā ļoti svarīgi būtu nepazaudēt jēgu, veselo saprātu un cilvēcību,” situāciju komentē sociologs Arnis Kaktiņš.

No 1.jūnija banku un arī citu finanšu pakalpojumu sniedzēju, tai skaitā „Latvijas pasta” uzdevums ir veikt klientu izpēti, identificējot starp klientiem politiski nozīmīgas personas un veikt šo personu finanšu līdzekļu un darījumu padziļinātu kontroli. Katra finanšu iestāde sagatavo savas anketas, kas nozīmē, ja cilvēks ir klients vairākās bankās, viņam arī anketas būs jāaizpilda vairākas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti