Vecā koalīcija lēmumu par jauno valdību sola pieņemt kopīgi

Vecā koalīcija - "Vienotība", Zaļo un Zemnieku savienība un Nacionālā apvienība lēmumu par jauno koalīciju plāno pieņemt kopīgi, tā sestdienas vakarā diskusijā Latvijas Radio sacīja partiju līderi. 

“Sagaidīsim rezultātus un tad vispirms runāsim koalīcijas starpā,” tā, taujāta par jaunās koalīcijas aprisēm pēc 12. Saeimas vēlēšanu aptauju rezultātiem, diskusijā Latvijas Radio sacīja “Vienotības” vadītāja Solvita Āboltiņa.

Viņa norādīja, ka “Vienotība”, protams, runās ar politiskajiem spēkiem, bet “lēmumu pieņemsim kopīgi” koalīcijā.

Manuprāt, ir svarīgi runāt par darbiem, kas ir jādara, un pat ja ir domstarpības, iet ārā ar kopīgu viedokli,” viņa teica.

Āboltiņai piekrita arī Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) deputāta amata kandidāts Uldis Augulis.

“Izvērtēsim esošo koalīciju,” viņš teica un norādīja, ka vispirms esošā koalīcija saliks darbus nākamajiem četriem gadiem un, izvērtējot, vai un kam tas atbilst, var domāt par jauno koalīciju.

Taujāts, vai atbalsta labāk plašu vai šauru koalīciju, Augulis norādīja, ka “tur, kur ir liels bars, tur jautājumus ir risināt grūtāk”.

“Vienotības” vadītāja, taujāta par “Saskaņas” ņemšanu koalīcijā, atbildēja, ka “Saskaņu, nē!”. Augulis gan uz šo jautājumu izvairījās atbildēt.

Nacionālās apvienības (NA) premjera amata kandidāts Roberts Zīle savukārt aicināja sagaidīt vēlēšanu rezultātus, lai redzētu, vai vecajai koalīcijai vispār sanāk konstitucionālais vairākums parlamentā.

Saeimas priekšsēdētāja un „Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa savukārt  Latvijas Radio sacīja, ka pašlaik neredz iespēju sadarboties ar Ingunas Sudrabas partiju „No sirds Latvija”.

„Mēs runājam par ģeopolitisko izvēli, [..] un šobrīd es to [Sudrabas partiju koalīcijā] neredzētu,” sacīja Āboltiņa.

Viņa arī atgādināja, ka iepriekš Sudrabas partija deklarējusi, ka tai nav pieņemams, ko dara līdzšinējā koalīcija, ka tā savu sadarbību nostiprina koalīcijas līgumā.

Savukārt Nacionālās apvienības līderis Roberts Zīle Latvijas Radio atzina, ka partijai, lemjot par koalīcijas partneri, izšķirošais kritērijs ir tas, vai partneris valdība rada „vājinošas pozīcijas drošības politikā, ņemot vērā Krievijas agresiju”, un, ja tādu bažu nav, NA neredz šķēršļu sadarbībai.

Zīle atzina, ka pagaidām gan ir zināmi vien daži partijas  „No sirds Latvijai” politiķi, un ir jāredz, kādi cilvēki ievēlēti un kāda būs viņu nostāja svarīgajos jautājumos

Savukārt ZZS pārstāvis Uldis Augulis atzina, ka saskaņā ar vēlētāju aptauju rezultātiem izskatās, ka koalīciju varētu veidot trīs partijas un citi spēki nav nepieciešami, tai pašā laikā ZZS nav novilktas „sarkanās līnijas” pret kādām citām partijām, un, ja būs nepieciešama plašāka koalīcija un konstitucionālais vairākums, varētu sadarboties ar Sudrabas partiju.

Iepriekš sestdienas vakarā intervijā LTV ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis sacīja, ka vēlētāju aptauju dati par 12.Saeimas vēlēšanu rezultātiem liecina, ka jaunā valdošā koalīcija jāveido partijai „Vienotība”, Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) un Nacionālajai apvienībai (NA) un „tiek izslēgts jebkurš variants ar „Saskaņas centru””.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti