Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

VDK izpētes komisijas ziņojums gandrīz gatavs

VDK izpētes komisijas gala ziņojums gandrīz gatavs

Valsts drošības komitejas jeb VDK darbības zinātniskās izpētes komisijas darbs iegājis finiša taisnē. Komisijas locekļi vēl turpina  dokumentu izpēti, taču galaziņojums ar ieteikumiem jau esot gandrīz pabeigts.  

Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja vietnieks, komisijas loceklis Juris Stukāns sacīja, ka komisijai jāvienojas par gala secinājumiem, dokumenti ir apzināti un lielākā daļa aprakstīta, atlicis tehnisks darbs, “jāsaliek viss kopā un jāvienojas par gala secinājumiem”.

Komisijas locekļi arī pirmdien, 19.februārī, publiskoja jaunākā pētījuma rezultātus, kas  apliecina - vēl vairāk palielinājies to Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri vēlas “čekas maisu” saturu publiskošanu pēc iespējas ātrāk. Gandrīz katrs otrais izlēmušais pieprasa “čekas maisu” saturu publiskot nekavējoties.

Šis esot ļoti skaļš signāls tiem politiķiem, kuri piesedzas ar apgalvojumiem, ka bez skaidrojumiem personu vārdi nav atklājami, norāda komisijā.

KONTEKSTS:

Saeima jau 2014. gada maijā pieņēma likuma grozījumus, kas paredz pēc VDK izpētes komisijas darba beigām, tas ir, pēc 2018.gada 31. maija, publiskot VDK dokumentus, tiesa – Ministru kabineta noteiktā kārtībā un apjomā.

VDK dokumentu zinātniskās izpētes komisija strādā jau trīs gadus, taču līdz šim tai nav izdevies piekļūt pie Satversmes aizsardzības biroja (SAB) Totalitārisma seku dokumentēšanas centra rīcībā esošajiem “čekas maisiem”.

Pētnieki vairākkārt norādījuši uz šķēršļiem, lai strādātu ar "čekas maisiem". Tikmēr valsts vadītāji «čekas maisu» pētniekiem pārmeta nesadarbošanos ar SAB.

2017.gada nogalē Saeima sprieda par VDK pētnieku darba uzraudzību, taču atteicās no šīs ieceres.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti