Rīta Panorāma

Cimdu izstāde kultūras un tautas mākslas centrā «Ritums»

Rīta Panorāma

Ījabs: Cilvēku attieksme pret politiķu demisijām ir histēriska

Darba inspekcija: «Maxima» ir viens no līderiem darba tiesību un aizsardzības pārkāpumos

VDI: «Maxima» ir viens no līderiem darba tiesību pārkāpumos

Mazumtirgotājs "Maxima Latvija" ir viens no līderiem darba tiesību un darba aizsardzības pārkāpumos, trešdien intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" teica Valsts Darba inspekcijas (VDI) direktors Renārs Lūsis.

„„Maxima" ir viens no līderiem negatīvā ziņā. Pamatā tie ir darba samaksas jautājumi, virsstundu laiks, kas netiek uzskaitīts (..)," teica Lūsis, norādot, ka pērn par „Maxima" bija iesniegtas 18 sūdzības. Tāpat cilvēki nebija apmācīti darba drošības noteikumos, kas ir rupjš pārkāpums, vērtēja inspekcijas vadītājs.

Daudzi „Maxima" darbinieki izvēlas palikt anonīmi gadījumos, kad tie iesniedz sūdzības.

Viņš norādīja, ka parasti nelaimes gadījumu izmeklēšanas ilgst vienu līdz diviem mēnešiem. Šajā gadījumā pēc iespējas ātrāk ir nepieciešams iegūt informāciju no Valsts policijas, tomēr, visticamāk, ka ilgāku laiku nevajadzēs.

Lūsis norādīja, ka pēdējās dienās ir bijušas sarunas ar „Maxima" darbiniekiem par notikušo traģēdiju un par darba devēju un darba ņēmēju attiecībām kopumā. Viņš arī atminējās, ka piektdien, kad inspektori bijuši Centrāltirgus „Maxima" veikalā, izdzisusi gaisma, taču izgaismotas evakuācijas zīmes nebija redzamas.

Ziņots, ka tieši „Maxima" veikalā Zolitūdē ceturtdien iegruva jumts. Dzīvības zaudēja 54 cilvēki. Šobrīd norit izmeklēšana, bet liecinieki norāda, ka pirms katastrofas skanēja signalizācija, bet veikals turpināja darbu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti