Rīta Panorāma

Intervija ar Māri Balodi

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Intervija ar Andru Auziņu un Valdi Dūmu

VDI: Jaunbērzes traģēdijas cēlonis - aizsērējis spiedvads

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Pagājušajā nedēļā notikušās Jaunbērzes traģēdijas cēlonis bija aizsērējis spiedvads starp mēslu starpkrātuvi un lielo mēslu glabātavu, intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Valsts darba inspekcijas (VDI) Zemgales reģionālās nodaļas vadītājs Valdis Dūms.

Viņš paskaidroja, ka saimniecībā "Makleri" strādājošie centušies spiedvadu iztīrīt, palaižot mēslus pretējā pusē. Taču tad noticis šampaniešu pudeles efekts - visas gāzes palaistas atpakaļ milzīgā daudzumā, kas uzreiz izdalījušās lielā ātrumā. Tā kā darbinieki atradušies noslēgtā telpā, kas arī nedrīkstēja būt, tad vairs nebija skābekļa. "Tas ir vienas, divu, trīs ieelpu jautājums," sacīja Dūms, apstiprinot, ka cilvēki nevis saindējās ar gāzēm, jo tās nebija indīgas, bet gan nosmaka.

Dūms uzsvēra, ka saimniecībā "Makleri" ir būts jau 2011. un 2012. gadā un arī tad tur ir atklāti pārkāpumi. "Taču mēs nedzīvojam bērnudārzā. (..) Saimniecību īpašniekiem ir pašiem jārūpējas par savu saimniecību drošību," uz saimniecības atbildību norādīja Dūms.

Viņš gan arī atzina, ka patlaban izmeklēšana vēl nav pabeigta, un šie ir tikai pašreizējie rezultāti.

Viņš arī uzsvēra, ka šāda traģēdija var notikt jebkurā dienā un laikā visā Latvijā, ja saimniecībā ir vairāk nekā piecas govis, 10 cūkas un netiek ievēroti darba drošības noteikumi.

Jau iepriekš tika vēstīts, ka saindējoties ar indīgiem izgarojumiem, visticamāk, metānu, pēc kūtsmēslu pārvada avārijas kādā Jaunbērzes pagasta govju fermā pagājušās nedēļas beigās dzīvību zaudēja četri cilvēki: fermas saimnieka tēvs un trīs neoficiāli darbinieki. Starp viņiem arī sieviete, kuras bērni traģēdijas brīdī atradās notikuma vietas tuvumā un izsauca glābējus.

Divi no pieciem bērniem, kuri traģēdijā palika bez mātes, vēl joprojām atrodas Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. Ārsti viņu stāvokli raksturo kā stabilu, ar nelieliem uzlabojumiem, bet šī nedēļa abiem, visticamāk, būs jāpavada slimnīcā.

Bez uzlabojumiem Dobeles slimnīcas reanimācijas nodaļā turpina ārstēties vienīgais izdzīvojušais traģisko notikumu dalībnieks. Ārsti viņa stāvokli raksturo kā smagu un atturas prognozēt atveseļošanās iespējas.

Tikmēr Dobeles novada dome lēmusi par atbalstu cietušo un bojāgājušo ģimenēm. “Mēs esam apņēmušies segt visus bēru izdevumus, protams, piešķirt ārkārtas pabalstu ģimenei, kas ir noteikta summa,” teica Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns.

Divi fermas darbinieki, kas traģēdijā zaudēja dzīvību, bijuši no Auces novada, un arī šī pašvaldība lems par atbalstu bojāgājušo ģimenēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti