VDD valsts labā konfiscē noziedzīgi iegūtus 4 miljonus dolāru

Valsts drošības dienests (VDD), izmeklējot starptautisko sankciju iespējamu pārkāpšanas gadījumu, identificējis noziedzīgi iegūtus līdzekļus vairāk nekā 4 miljonu ASV dolāru apmērā. Noziedzīgi iegūtie līdzekļi ceturtdien, 6. oktobrī, ar otrās instances tiesas lēmumu ir konfiscēti Latvijas valsts labā, informēja dienests.

Noziedzīgi iegūtie līdzekļi tika identificēti kāda ārzonas uzņēmuma bankas kontā, VDD veicot izmeklēšanas darbības saistībā ar aizdomām par starptautisko sankciju pārkāpšanu un noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā.

Minētais kriminālprocess uzsākts 2018. gada 5. februārī saskaņā ar Krimināllikuma 84. panta otro daļu (par Apvienoto Nāciju Organizācijas, Eiropas Savienības un citu starptautisko organizāciju noteikto sankciju vai par Latvijas Republikas noteikto nacionālo sankciju pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums) un 195. panta trešo daļu (par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu vai citas mantas legalizēšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa).

Izmeklēšanas gaitā iegūtā informācija liecina, ka ārzonas uzņēmuma bankas kontā identificētie vairāk nekā 4 miljoni ASV dolāru iegūti, personu grupai prettiesiski piegādājot ieročus kādas Āfrikas valsts bruņotajiem spēkiem, pret kuru Eiropas Savienība un citas starptautiskās organizācijas noteikušas sankcijas.

Identificējot noziedzīgi iegūtos līdzekļus, VDD veica nepieciešamos pasākumus to arestēšanai. Iepazīstoties ar VDD izmeklēšanas gaitā iegūto informāciju, pirmās instances tiesa šā gada 1. augustā lēma kriminālprocesa ietvaros arestētos finanšu līdzekļus atzīt par noziedzīgi iegūtu mantu un konfiscēt valsts labā. Šo lēmumu otrās instances tiesa atzina par pamatotu un atstāja negrozītu. Lēmums vairs nav pārsūdzams.

Minētajā kriminālprocesā joprojām turpinās izmeklēšana, tādēļ no plašākiem komentāriem VDD patlaban atturēsies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti