VDD rosina apsūdzēt blogeri par Krievijas noziegumu atbalstīšanu un nacionālā naida provocēšanu

3. februārī Valsts drošības dienests (VDD) pabeidza izmeklēšanu pret prokremliski noskaņotu blogeri uzsāktā kriminālprocesā par Krievijas bruņoto spēku Ukrainā īstenoto noziegumu attaisnošanu un slavināšanu, kā arī centieniem izraisīt naidu un nesaticību starp dažādu tautību iedzīvotājiem. Dienests kriminālprocesa materiālus ir nosūtījis prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Kriminālprocesu VDD uzsāka 2022. gada 16. martā saistībā ar šīs personas veidoto un publicēto saturu interneta vietnēs "YouTube" un "Telegram" izveidotos kanālos. Ņemot vērā izmeklēšanas gaitā iegūto pierādījumu kopumu, VDD rosina prokuratūru blogeri apsūdzēt par kara noziegumu un noziegumu pret mieru attaisnošanu un slavināšanu un par darbību, kas vērsta uz nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu (Krimināllikuma 74.1 pants un 78. panta otrā daļa).

Izmeklēšanā iegūtā informācija liecina, ka aizdomās turētais regulāri veidoja un neierobežotam personu lokam darīja pieejamus videomateriālus  un publikācijas par Krievijas uzsākto karu pret Ukrainu, interpretējot notikumus atbilstoši Kremļa interesēm.

Šajos kara norises apskatos blogeris Krievijas bruņoto spēku iebrukumu Ukrainā vērtēja kā pareizu un nepieciešamu, kā arī slavēja Krievijas bruņoto spēku varenību, izvēlēto militāro taktiku un sasniegumus, vienlaikus mērķtiecīgi noniecinot Ukrainas armiju. Krievijas bruņoto spēku veiktos kara noziegumus pret Ukrainas civiliedzīvotājiem un nodarītos postījumus civilajai infrastruktūrai blogeris nereti manipulatīvi piedēvēja Ukrainas armijai.

Personas izteikumos VDD ir konstatējis arī latviešu un ukraiņu nomelnošanu, kas vērsta uz naida un nesaticības izraisīšanu pret šīm tautām.

Valsts drošības dienests neatklāja blogera identitāti, taču LTV pērn martā vēstīja, ka aizturētais varētu būt Kirils Fjodorovs – 30 gadus vecs rīdzinieks, Latvijas pilsonis, kurš jūsmo par ieročiem, militāro vēsturi un, šķiet, arī par Krievijas rīcību Ukrainā.

Fjodorovs interneta platformās "YouTube" un "Telegram" vairākus gadus veidojis video saturu, kas veltīts militārās tehnikas un kara vēstures tematikai. Agrāk viņa auditorija bija 100 000 skatītāju, bet pēc Ukrainas kara sākuma tā pieauga vairākkārt.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti